Wiemy, jaka atmosfera panuje w Polsacie. "Twarze 'dobrej zmiany' nie zostaną ciepło przyjęte" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Rewolucja w TVP z dużym prawdopodobieństwem pociągnie za sobą zmiany we wszystkich dużych stacjach telewizyjnych. Jak zapatrują się na nie pracownicy Polsatu?

Od październikowych wyborów coraz częściej mówi się o tym, że nowa władza ukróci to, co przez ostatnie lata działo się na Woronicza. Wiele wskazuje na to, że w TVP szykują się masowe zwolnienia, a jak udało nam się ustalić, ze stanowiskami mają pożegnać się m.in. Ida Nowakowska, Małgorzata Opczowska czy Magdalena Ogórek. Zmiany w Telewizji Polskiej spowodują też pojawienie się wakatów, o podebranie pracowników rzekomo boją się już TVN czy Polsat. Osoba zatrudniona w stacji Zygmunta Solorza w rozmowie z nami przyznała, że wcale nie to jest teraz ich głównym utrapieniem.

Zobacz wideo Rozenek przeszłaby do TVP?

Pracownik Polsatu o atmosferze w stacji

Zapytany przez nas o to, co dzieje się teraz w kuluarach Polsatu, pracownik stacji przyznał, że wszyscy są spokojni, ale też ciekawi tego, co stanie się w najbliższym czasie w związku ze zmianami w TVP. Nie ma też obawy przed tym, że wszyscy zaczną masowo składać wypowiedzenia, aby przejść do publicznego nadawcy. "Raczej nikt nie martwi się tutaj exodusem pracowników, chociaż pewnie niektórzy mogą dostać jakieś oferty z Woronicza" - zdradza nasze źródło. To, czym pracownicy Polsatu faktycznie się martwią, to nagły napływ pracowników, którzy z Woronicza się pożegnali.

Bardziej niepokoi nas ewentualna fala "spadochroniarzy" z publicznej telewizji, którzy po roszadach kadrowych będą szukali nowego zatrudnienia, a przecież nie pójdą do TVN. Osoby pracujące w redakcjach i przy technicznym aspekcie realizacji programów są zawsze mile widziane, bo rąk do pracy jest mało. Ale twarze "dobrej zmiany" raczej nie mogłyby tu liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony innych pracowników - podsumowuje.

Danuta Holecka i jej fryzury z różnych etapów karieryDanuta Holecka i jej fryzury z różnych etapów kariery Danuta Holecka w 'Wiadomościach', TVP

Kto odchodzi z TVP?

Zmiany w TVP powoli stają się faktem. Niemałe poruszenie wzbudziło odejście Danuty Holeckiej, która była nie tylko prowadzącą, lecz także szefową "Wiadomości". Z naszych ustaleń wynika, że, oprócz wspominanych wcześniej Nowakowskiej, Opczowskiej i Ogórek, z Telewizji Polskiej mają zostać zwolnieni także  Anna Popek, Tomasz Wolny oraz Jacek Łęski. "Oni za bardzo kojarzyli się ze starą władzą i Jackiem Kurskim czy Mateuszem Matyszkowiczem. Teraz czas na nowe rozdanie" - mówi nasz informator. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA