Bronisław Cieślak chorował na nowotwór. Do końca wierzył, że wyzdrowieje

Bronisław Cieślak przez lata zmagał się z nowotworem i mimo wyraźnego postępu choroby nie opuszczała go pogoda ducha. Aktor do końca wierzył, że uda mu się wyzdrowieć.

Bronisław Cieślak przez ostatni okres swojego życia zmagał się z chorobą. Aktor cierpiał na nowotwór prostaty, lecz mimo poważnej diagnozy nie opuszczała go pozytywna energia. Ostatecznie nie udało mu się wyleczyć pomimo starań wielu specjalistów. Aktor zmarł w wieku 77 lat i zostawił po sobie ogromny dorobek artystyczny. Tytułowy Malanowski to tylko jedna z postaci, w które wcielał się przez lata pracy na ekranie.

Zobacz wideo Bronisław Cieślak odegrał scenę po 40 latach

Bronisław Cieślak chorował na nowotwór prostaty. Przez kilka lat wierzył, że uda mu się wyzdrowieć

Rak prostaty to jedna z tych chorób, która sieje największe spustoszenie wśród mężczyzn. Z pewnego rodzaju wyrokiem w tej kwestii musiał zmierzyć się także Bronisław Cieślak. Artysta o tym, że jest chory, dowiedział się tuż przed 75. urodzinami. Początkowo wiadomość ta była prawdziwym szokiem, lecz niemal natychmiast rozpoczęto specjalistyczne leczenie. Aktor poddał się nawet operacji.

W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. Czuję się dobrze (...).  Moje ostatnie wyniki badań są obiecujące i wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą - zdradził Bronisław Cieślak w rozmowie z "Faktem".

Bronisława Cieślaka do końca nie opuściła pozytywna energia. Wierzył, że dzięki operacji wyzdrowieje

Mimo ogromnych nadziei na wyzdrowienie Bronisławowi Cieślakowi ostatecznie nie udało się wygrać z chorobą. Aktor zmarł 2 maja 2021 roku. O nowotworze mówił otwarcie i nie ukrywał  niczego przed mediami. Dzięki jego postawie świadomość społeczna z pewnością uległa zmianie. Pokazała ona, że rak prostaty to choroba jak każda inna i zupełnie nie ma czego się wstydzić. Aktor udzielał wielu wywiadów, w których przedstawiał swój punkt widzenia jako osoby chorej.

Nieprzyjemna to była wiadomość. Ale jak słyszę, że niektórzy tracą rozum ze strachu, że zachowują się irracjonalnie, że postanawiają nie leczyć się skoro taka wola boska, to ja w takiej histerii nie jestem - wyjawił Bronisław Cieślak serwisowi abczdrowie.pl.

Bronisław Cieślak do końca wierzył, że wyzdrowiejeBronisław Cieślak do końca wierzył, że wyzdrowieje Fot. KAPiF

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga GŁOSUJ TU!

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.