Krzysztof Rutkowski poradził, jak zachować się w razie zatrzymania przez służby. Uwaga na "trofeum"

Krzysztof Rutkowski od lat działa jako detektyw i wielokrotnie miał do czynienia z zatrzymywaniem przestępców i podejrzanych. Co zrobić, jeśli zostaniemy zatrzymani przez funkcjonariusza? Detektyw mówi jasno, w czym tkwi problem.

"Jak bezpiecznie upadać w trakcie zatrzymania?" - takie pytanie padło na radiowej antenie. Dziennikarza Radia Złote Przeboje Norberta Bieńkowskiego do podjęcia tego tematu zainspirowała sytuacja związana z Orlenem. Zarząd firmy zdecydował się na wprowadzenie szkolenia dla pracowników, gdzie nauczą się bezpiecznego upadania podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy. Sprawę postanowił skomentować znany detektyw.

Zobacz wideo Maja Rutkowski chciałaby zatańczyć w "Tańcu z Gwiazdami"?

Krzysztof Rutkowski zdradził, czy da się bezpiecznie upaść w sytuacji zatrzymania. Trzeba uważać

- Myślę, że przeszkoleni powinni być ci, którzy będą zatrzymywać. Jak zatrzymać tak, aby nie uszkodzić osoby, którą zatrzymujemy. My mamy dość duże doświadczenie, ponieważ zatrzymywaliśmy poszukiwanych listami gończymi na całym świecie. Dbaliśmy o to, żeby nie byli uszkodzeni, ponieważ trofeum się nie uszkadza - zaczął detektyw. - Kiedy moi ludzie starali się być bardziej brutalni niż powinni, wtedy mówiłem "panowie, spokojne, bo to jest nasze trofeum". Ci, którzy byli poszukiwani listami gończymi praktycznie przez polskie organy ścigania, a na świecie byli zatrzymywani przez nas... muszę powiedzieć, że dbałem o to, żeby nic się nikomu nie stało - wyjaśnił Rutkowski. Na koniec wspomniał żartobliwie o przypadku, kiedy to zatrzymany wie, co go czeka i przygotowuje się do konfrontacji ze służbami, siedząc na przykład spokojnie w domu.

Najbardziej bezpiecznie, jeżeli ci, którzy liczą się z tym, że mogą być zatrzymani przez policję i rzucani na ziemię, po prostu czekają. Jeden z ministrów sportu od czwartej rano czekał zapakowany na policję... - dodał humorystycznie detektyw.

Krzysztof RutkowskiKrzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski o zatrzymaniu, foto: instagram.com

Krzysztof Rutkowski podjął się wielu spraw. Pod lupę wziął także Janoszek

Detektyw odkrył prawdę o "aktorce z Bollywood" jeszcze przed głośnym skandalem z jej udziałem. Spotkał się z nią podczas kręcenia "Tańca z gwiazdami". - Zacząłem się zastanawiać, czy to dla niej nie jest strata czasu, żeby uczestniczyć tyle miesięcy w takim programie w Polsce, skoro jest tak wielką gwiazdą w Bollywood. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka. Pomyślałem sobie, że to jest jakaś ściema - wyznał Rutkowski dla ShowNews. Chcecie wiedzieć, co było dalej? Odwiedźcie ten artykuł. Po zdjęcia detektywa zapraszamy do galerii. 

Krzysztof RutkowskiKrzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski o zatrzymaniu, foto: instagram.com

Więcej o: