Żona Mateusza Damięckiego żegna teścia. "Za wcześnie"

Śmierć Macieja Damięckiego poruszyła całym filmowym światem. Żegnali go fani, przyjaciele, rodzina. Teraz głos zabrała synowa.

17 listopada media obiegła wiadomość, że Maciej Damięcki nie żyje. O śmierci aktora poinformował jego syn Mateusz Damięcki, który opublikował na Facebooku czarno-białe zdjęcie ojca z wymownym podpisem "Pa, tato". Jego siostra, Matylda z kolei w swoim stylu opublikowała na Instagramie grafikę swojego autorstwa. 

Zobacz wideo Co nowego w 25. sezonie "Na dobre i na złe" po wakacjach? Mamy zwiastun. Dramatyczne sceny z Mateuszem Damięckim

Maciej Damięcki nie żyje. Tak żegna go synowa

Śmierć aktora poruszyła filmowym światem. Wybitnego aktora żegna rodzina, przyjaciele i fani. Teraz głos zabrała synowa - żona jego syna Mateusza. Na Instagramie zamieściła wpis, w którym podziękowała mu za wszystko, zdradziła co lubił robić w wolnym czasie i dodała zdjęcie jej syna z dziadkiem. 

Żegnaj, mój wspaniały teściu. Dziękuję za wszystkie nasze rozmowy o teatrze i ogromną życzliwość. Za wcześnie... Lubię to zdjęcie. Maciej uwielbiał grać w Angry Birds — napisała.
 

Maciej Damięcki nie żyje. Do końca życia był aktywny zawodowo

Maciej Damięcki wywodził się z rodziny o aktorskich tradycjach. Aktorami byli jego rodzice - Dobiesław i Irena Damięccy i młodszy brat Damian. W jego ślady poszły również jego dzieci - Mateusz i Matylda, choć córka w ostatnim czasie skupiła się na muzyce i tworzeniu grafik, w tym karykatur. Był mężem aktorki Anity Dymszówny, córki aktora Adolfa Dymszy. Był stryjem aktora Grzegorza Damięckiego. Maciej Damięcki przez wiele lat związany był z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, a oprócz tego ma na koncie dziesiątki ról serialowych i filmowych. Aktor aktywny zawodowo był niemal do końca życia. Grał w serialu "M jak miłość", a w 2023 roku ukazały się dwa filmy z jego udziałem - "Znachor" oraz "Uwierz w Mikołaja". Ten ostatni miał premierę tydzień przed śmiercią artysty. Więcej zdjęć Macieja Damięckiego znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.