Ekspertka od mowy ciała o wystąpieniu Hołowni w Sejmie. "Drobiazg, który zdradza prawdziwe emocje" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Szymon Hołownia ma za sobą pierwsze wystąpienia jako marszałek Sejmu. Ekspertka w rozmowie z Plotkiem mówi, co zdradziło jego prawdziwe emocje, które mu towarzyszyły.

Szymon Hołownia ma duże doświadczenie dziennikarskie. Dał się poznać szerszej publiczności jako prowadzący "Mam talent!". W 2019 roku postanowił wkroczyć do polityki i ogłosił, że będzie startował w wyborach na prezydenta. W pierwszej turze zdobył trzecie miejsce. W 2023 jego partia polityczna Polska 2050 stworzyła koalicję z PSL i jako Trzecia Droga kandydowali w wyborach parlamentarnych. Partia weszła do Sejmu, a 13 listopada Szymon Hołownia został wybrany na marszałka Sejmu. Jego pierwsze wystąpienia w rozmowie z Plotkiem oceniła Daria Domaradzka-Guzik, wykładowczyni akademicka, trenerka wystąpień publicznych i ekspertka od mowy ciała.

Zobacz wideo Najlepsze fragmenty wystąpienia Hołowni: gala MMA i samotne barierki

Ekspertka od mowy ciała o wystąpieniu Szymona Hołowni: Sygnał spięcia, zdenerwowania

Daria Domaradzka-Guzik zwraca uwagę na gesty i ton głosu polityka, które świadczą o tym, że jest obeznany w wystąpieniach publicznych. - Spokojne, wolniejsze tempo mówienia, niższy niż zwykle ton głosu (obniżany, widać tego pilnował, bo wie, jaką to ma moc w wystąpieniach publicznych), wyważona i ekspresyjna gestykulacja, szerokie gospodarowanie przestrzeni i doskonały kontakt wzrokowy z audytorium. To wszystko potwierdza kunszt i wysoką świadomość komunikacji niewerbalnej, w tym mowy ciała. Wysyła sygnał pewności siebie, panowania nad sytuacją i świadomości swojej siły - mówi. Ekspertka dostrzegła jednak zachowania Szymona Hołowni, które świadczą o zdenerwowaniu.

Zwróciłabym uwagę na jeden drobiazg, który zdradza prawdziwe emocje. To początkowe ściskanie, spinanie, zginanie palców w złożonych dłoniach. Rzadko wychwytywane przez odbiorcę, wysyła jednak sygnał spięcia, zdenerwowania lub ekscytacji, co jest całkiem uzasadnione w tym kontekście - tłumaczy.

Ekspertka od mowy ciała o wystąpieniu Szymona Hołowni w Sejmie. 'Drobiazg, który zdradza prawdziwe emocje'Ekspertka od mowy ciała o wystąpieniu Szymona Hołowni w Sejmie. 'Drobiazg, który zdradza prawdziwe emocje' fot. Agencja Wyborcza.pl

Internauci o Szymonie Hołowni: Tak pięknego przemówienia dawno nie słyszałam

Po tym, jak Szymon Hołownia opublikował fragmenty przemowy na swoim Instagramie, pojawiło się wiele komentarzy zachwyconych internautów. "Gratuluję. Nareszcie ktoś młody, mądry, wykształcony, tolerancyjny, empatyczny", "Naprawdę jak byłam sceptyczna, tak pięknego przemówienia dawno nie słyszałam i zaczynam wierzyć w pana". Głos pod postem zabrała także Agata Młynarska. "Szymon! Marszałku. Wzruszyłam się dziś ogromnie, słuchając twojego wystąpienia" - napisała. Zdjęcia Szymona Hołowni z wystąpienia w Sejmie znajdziecie w galerii na górze strony.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA