Ewa Bem trzyma pamiątki po zmarłej córce. "Jej mydełko jest jak relikwia"

Ewa Bem pielęgnuje pamięć o zmarłej sześć lat temu ukochanej córce, Pameli. Piosenkarka do dziś nie pozbyła się jej mydła, którego zapach przywołuje wspomnienia.

Starsza córka Ewy Bem - Pamela Bem-Niedziałek zmarła 30 września 2017 roku w wieku 39 lat, po trudnej walce z chorobą. Kobieta zmagała się z guzem mózgu. Nowotwór zaatakował ją, kiedy była w drugiej ciąży. Współtworzyła telewizję TVN24, a następnie TVN CNBC i TVN24 BiS. Była wydawcą, reporterką i prezenterką. Osierociła dwójkę dzieci. Ból Ewy Bem związany ze śmiercią córki trwa do dzisiaj, co zdradziła w najnowszym wywiadzie dla "Twojego Stylu". Według niej rana wywołana pochowaniem własnego dziecka, nigdy się nie zagoi. Na szczęście gwiazda od samego początku żałoby, mogła liczyć na wsparcie, które się nie kończy. - Przez pierwsze trzy tygodnie po pogrzebie narzucono mi sztywny harmonogram dnia i słusznie, bo bez tego psychicznie bym się rozpadła. Zamieszkałam wtedy z dala od domu, w którym wszystko było dla mnie Pamelą - każdy przedmiot, powietrze. W tym domu odeszła. W tym domu ostatni raz mogłam ją tulić. Przez dwa lata od jej odejścia udawałam, że żyję. Funkcjonowałam głównie dzięki lekom, pomocy psychiatry, potem psychoterapeuty. I ukochanej rodziny - powiedziała Bem w "Twoim Stylu".

Zobacz wideo Aldona Orman przeżyła śmierć kliniczną

Ewa Bem o pamiątkach po córce. Co ją przypomina?

Ewa Bem po śmierci córki, wycofała się z życia publicznego na kilka lat. W rozmowie z "Twoim Stylem" opowiedziała też o pamiątkach, które przypominają jej Pamelę i trzymały ją przy życiu w najgorszych momentach żałoby. - Czułam się tak, jakbym chodziła po linie zawieszonej między życiem i nieżyciem. Chwilami myślałam, że fajnie byłoby spaść, bo mogłabym być znów z Pamelą. Szukałam w szafach jej zapachu, do dziś mam schowane jej mydełko... jest jak relikwia. Pamiętam, jak pachniały jej piękne, czarne, lśniące włosy - czytamy w wywiadzie. Artystka po raz pierwszy po śmierci córki, wyszła na scenę w 2021 roku. Pod koniec wakacji br., musiała odwołać swój udział na festiwalu w Sopocie ze względu na chorobę. Nie ukrywa, że dziś największą radość dają jej spotkania z wnukami: siedmioletnim Tomkiem i rok młodszą Basią - czyli dziećmi Pameli - które starają się gościć w jej domu w każdy weekend.

Gdy spodziewam się wnuków, staję przed pięknym portretem córki i mówię: "Pamelko, dzieciaki dzisiaj przyjadą". A zaraz potem myślę: "Jezu, wszystko bym dała, żeby dzieci mogły się do niej przytulić! Tylko przytulić...". Ale ten obraz nie napełnia mnie już rozpaczą, jak dawniej. Pojawia się, jest, znika. Czasem przyglądam się wnukom i widzę w nich córkę - zdradziła Ewa Bem.

Ewa Bem ma też pamiątkowe nagrania

Jakiś czas temu Ewa Bem w wywiadzie dla "Kobieta i życie" opowiedziała jeszcze o innej, ważnej rodzinnej pamiątce związanej ze zmarłą Pamelą. Piosenkarka lubi wracać do tych chwil, które dzieliła z nią i drugą córką - Gabrielą, a które ma nagrane. - Kocham taki filmik z Disneylandu, gdzie Pamela zabrała Gabrysię ma jej osiemnaste urodziny. To były, są i zawsze będą wspaniałe siostry, po prostu dwie rękawiczki. Gabi ogromnie przeżyła utratę siostry i myślę, że Pamela bardzo ją nadal wspiera, również w jej karierze artystycznej - stwierdziła przed rokiem.

Ewa Bem na koncercie.Ewa Bem na koncercie. Ewa Bem opowiedziała o stracie córki. Fot. Kapif.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.