Katarzyna Figura o nieuleczalnej chorobie. Niedawno się dowiedziała. Musi uważać na siebie każdego dnia

Katarzyna Figura postanowiła wyznać prawdę o swoich problemach zdrowotnych. Co dokładnie dolega znanej aktorce? Choroba, która ją dotknęła, jest bardzo powszechna.

Katarzyna Figura najczęściej wypowiada się w kwestiach zawodowych. Chętnie chodzi na premiery filmów, w których gra. Aktorka znana z takich produkcji jak "Kiler", "Pociąg do Hollywood" czy "Dziewczyny z Dubaju" ostatnio zdradziła jednak kilka szczegółów dotyczących życia prywatnego. Wypowiedziała się bowiem na temat choroby, z którą się zmaga.

Zobacz wideo Figura szczerze o menstruacji

Katarzyna Figura o swoich problemach zdrowotnych. Nad czym musi panować?

Aktorka była gościnią "Rogalska Show". To właśnie przed znaną dziennikarką nagłośniła kwestię dolegliwości zdrowotnych. - Mam cukrzycę. (…) Stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że ta cukrzyca potrzebuje spokoju. Muszę nad tym systemem nerwowym bardzo panować - wyznała gwiazda Marzenie Rogalskiej. Jak wielu cukrzyków, aktorka musi codziennie mierzyć poziom cukru i pilnować diety.

W ogóle problem cukrzycy jest mi dobrze znany, ponieważ mój tata był diabetykiem. (...) Gdy miał około pięćdziesiątki, okazało się, że choruje na cukrzycę. Musiał przyjmować insulinę i używać glukometru. Wtedy nie rozumiałam, dlaczego zawsze ma przy sobie coś do przegryzienia. Nie rozumiałam także jego problemów emocjonalnych, które były wynikiem choroby. Zrozumiałam dopiero po latach, gdy dotknęły także mnie - dodała ponadto Figura.

Katarzyna FiguraKatarzyna Figura Katarzyna Figura o swojej nieuleczalnej chorobie. Musi uważać na siebie każdego dnia, 'Rogalska Show'

Katarzyna Figura otarła się o śmierć

Aktorka była ofiarą przemocy ze strony byłego męża. Traumatyczny okres, kiedy to Kai Schoenhals zastraszał Figurę i jej córki, spowodował poważne problemy ze zdrowiem u gwiazdy. - Zaczęłam mieć okropne bóle brzucha. W końcu mój stan był tak zły, że wezwano ambulans. W szpitalu okazało się, że nastąpiła perforacja ścian jelita grubego i częściowo ściany żołądka. Całe szczęście, że nie było sepsy. Lekarz skontaktował się z moimi córkami i uświadomił nam, że operacja jest konieczna, ale istnieje poważne zagrożenie życia. Położono mnie na operacyjny stół. Lekarze rozkroili mi brzuch - wyznała aktorka w rozmowie z "Vivą!". Więcej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj, po zdjęcia Figury zapraszamy zaś do galerii na górze strony.

Katarzyna FiguraKatarzyna Figura Katarzyna Figura o swojej nieuleczalnej chorobie. Musi uważać na siebie każdego dnia, 'Rogalska Show'

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.