Zwróciła uwagę wszystkich. Pisano, że Figura niespodziewanie zniknęła z festiwalu

Katarzyna Figura w sobotę pojawiła się na ceremonii zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dzień wcześniej była nieobecna, co wzbudziło dosyć dużo spekulacji.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2023 w Gdyni trwał od poniedziałku 18 września do soboty 23 września. Przez tydzień w Trójmieście pojawiało się wiele gwiazd ze świata filmu, a także osób związanych z polską kinematografią. W sobotni wieczór odbyła się gala zamknięcia, podczas której wręczone zostały nagrody, w tym ta najważniejsza - Złote Lwy, która trafiła do filmu "Kos". Jedną z gwiazd, które pojawiły się ostatniego dnia była Katarzyna Figura, która jest stałą bywalczynią imprezy. Postawiła na luźną kreację. Aż miło było popatrzeć na uśmiechniętą aktorkę. Zwłaszcza że dzień wcześniej zabrakło jej na festiwalowych uroczystościach.

Zobacz wideo Natasza Urbańska ma antidotum na trudne politycznie czasy. Apeluje, by na wyborach wybrać mądrze

Katarzyna Figura na ceremonii zamknięcia Festiwalu Filmowego w Gdyni. Dzień wcześniej była nieobecna

Aktorka po piątkowej nieobecności powróciła na czerwony dywan ostatniego dnia festiwalu. Pozowała we wzorzystej sukience w odcieniu biało-czarno-niebieskim. Kreacja była wiązana w talii i sięgała przed kolano. Na nią Figura zarzuciła oversizowy trencz w liliowym kolorze, a na głowę założyła czapkę z daszkiem, pod kolor do płaszcza. Zamiast szpilek gwiazda postawiła na wygodne mokasyny z biżuteryjnym akcentem. Na ściance uśmiechała się i pozowała, pokazując znak zwycięstwa. Na twarzy miała okulary w kwadratowych oprawkach, a w ręce zamiast torebki trzymała telefon.

Katarzyna FiguraKatarzyna Figura Fot. AKPA

Katarzyna Figura zmaga się z kontuzją stopy

Katarzyna Figura pojawiła się na festiwalu w środę 20 września. Sądzono, że będzie obecna również w kolejnych dniach. Zwłaszcza że Katarzyna Figura na co dzień mieszka w Gdyni, a zatem nie miała daleko. Mimo tego nie wzięła udziału w piątkowych uroczystościach. Pojawiły się doniesienia, że tego dnia miała zrezygnować ze wszystkich pokazów i zaplanowanych wywiadów. Wcześniej do mediów trafiły niepokojące informacje o aktorce, która miała problem z poruszaniem się. Na zdjęciach paparazzich widać było bandaż na jej stopie. "Faktycznie mam uszkodzoną stopę, ale nie chcę mówić nic więcej na ten temat" - ucięła temat w rozmowie z "Faktem". W sobotę, podczas ceremonii zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na jej stopie trudno było doszukać się bandażu. Więcej zdjęć aktorki w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o: