Ma milion subskrybentów. Kim jest Konopskyy? Jego kariera nabrała zawrotnego tempa

Coraz głośniej robi się o aferze związanej z polskimi youtuberami. Śledztwo ujawnione przez Sylwestra Wardęgę ma być dopiero początkiem. Internauci wyczekują na kolejne materiały, które do sieci ma wrzucić Mikołaj Tylko, prowadzący kanał KONOPSKYY. Youtuber ma 21 lat, a już udało mu się osiągnąć spektakularny sukces w sieci. Kim jest i czym się zajmuje?

Mikołaj Tylko pochodzi z województwa dolnośląskiego, urodził się w Dzierżoniowie. 21-latek przez większość życia mieszkał w Legnicy. Kilka lat spędził również w Anglii. To właśnie tam rozpoczynała się jego internetowa kariera. Wówczas miał jedynie 14 lat. Obecnie Konopskyy prowadzi prężną działalność w mediach społecznościowych, zwłaszcza na YouTubie, gdzie jego kanał zgromadził już ponad milion subskrybentów.

Zobacz wideo Morawiecki komentuje aferę w świecie influencerów. "To działanie będziemy starali się wykorzenić"

Kim jest Konopskyy? Jego kariera w sieci nabrała zawrotnego tempa

Początkowo na kanale pojawiały się treści związane z grami. Tego typu materiały nie przyciągały jednak dużej grupy odbiorców. Dlatego Konopskyy nauczył się profesjonalnego montażu filmów, co bez wątpienia pomogło mu w dalszej karierze. By zapewnić sobie zakup odpowiedniego sprzętu, został sprzedawcą e-papierosów. Przełom w jego karierze nastąpił w 2019 roku, gdy zaczął nagrywać treści związane z popularną wśród młodzieży grą "Fortnite". Zamieszczane filmy zaczęły nabijać coraz więcej wyświetleń. 

Dwa lata później youtuber postanowił obrać jednak nieco inny kierunek. Wówczas przerzucił się na zupełnie inny format, polegający na komentowaniu. W taki sposób zaczął dokładnie omawiać i analizować mniejsze oraz większe skandale wśród polskich twórców internetowych. Dzięki podejmowaniu się tego typu rzeczy, jego kanał szybko zyskiwał kolejne nowe subskrypcje.

 

Rosnąca popularność w internecie przyczyniła się do jego występu w oktagonie. W sierpniu 2022 roku podczas gali Fame MMA 15 youtuber zmierzył się z Marcinem "Xayoo" Majkutem. Pojedynek zakończył się dla niego przegraną. Mimo to zdaniem widzów i komentatorów wykazał się niezwykłym duchem walki i umiejętnościami.

 

Konopskyy porusza kontrowersyjne tematy. To zwiększa jego zasięgi 

W 2022 roku Konopskyy wypuścił jeden z najgłośniejszych materiałów, w którym ujawnił wiadomości, jakie Leksiu z Teamu X miał wysyłać do młodych dziewczyn. Wówczas Sylwester Wardęga twierdził, że owe informacje nie są prawdziwe. Przez kilka miesięcy twórcy mocno spierali się między sobą. Teraz postanowili jednak podjąć współpracę. 3 października Sylwester Wardęga opublikował film, który zapoczątkował Pandora Gate. Kolejne prawdopodobne fakty w tej sprawie ma ujawnić Konopskyy. Z zapowiedzi Wardęgi wynika, że film ma pojawić się w sieci w ciągu kilku następnych dni. Po wybuchu tej afery liczba subskrybentów na kanale Mikołaja Tylko przekroczyła milion. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.