Stworzyła wymowną grafikę dotyczącą Marszu Miliona Serc. Fani dziękują Matyldzie Damięckiej

Matylda Damięcka odniosła się do Marszu Miliona Serc. Stworzyła prostą, ale wymowną grafikę, która podbiła serca jej fanów.

W niedzielę 1 października w Warszawie o godzinie 12 odbył się Marsz Miliona Serc zainicjowany przez Donalda Tuska. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Organizatorzy spodziewali się tłumów i tak też się stało. Na wydarzeniu nie zabrakło również gwiazd i celebrytów. Swoją obecność na Marszu deklarowała m.in. córka Donalda Tuska, Kasia Tusk. Miało nie zabraknąć też Matyldy Damięckiej, która z tej okazji stworzyła również wymowną grafikę.

Zobacz wideo NIe tylko grafiki. Damięcka napisała też wiersz

Matylda Damięcka stworzyła wymowną grafikę dotyczącą marszu. Fani zachwyceni

Matylda Damięcka słynie z tego, że za pomocą swoich grafik komentuje polską rzeczywistość i ważne wydarzenia zarówno na scenie kulturalnej, jak i politycznej. Nie mogła więc nie odnieść się do Marszu Miliona Serc i stworzyła wymowną grafikę. Widzimy na niej różnych ludzi, którzy stoją obok siebie lub trzymają się za ręce, tworząc kształt serca. Artystka zaznaczyła również ich własne serca czerwonym kolorem. W opisie do grafiki też dodała emotikon czerwonego serca, a w hashtagu zamieściła przestrogę - "Tylko, żeby nie było, że jesteśmy za wolnością słowa czy zgromadzeń tylko tych, z którymi się utożsamiamy".

Prosta i wymowna grafika przemówiła do jej fanów. Ci natychmiast zrozumieli jej przekaz i nie mieli wątpliwości, że dzieło dotyczy Marszu Miliona Serc. Niektórzy postanowili też podziekować Matyldzie Damięckiej. "Widzimy się!", "Do zobaczenia", "Ładne to bardzo. Dziękuję", "Dziękuję" - komentowali.

 

Matylda Damięcka o filmie Agnieszki Holland

Jakiś czas temu Matylda Damięcka skomentowała sukces Agnieszki Holland i odniosła się do jej filmu "Zielona granica" Artystka opublikowała grafikę, w której zamieniła nazwisko Agnieszki Holland na Polland (ang. Poland - Polska). Dodała też wymowny komentarz. "Pani Agnieszka ma się dobrze! Za granicą nawet dobrzej niż dobrze" - napisała na Instagramie. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJZdjęcia Matyldy Damięckiej znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o: