Rafał Paczkowski realizator dźwięku zmarł 8 września br. w wieku 61 lat. 18 września odbył się jego pogrzeb, na którym nie zabrakło wielu znanych muzyków, którzy przez lata współpracowali ze zmarłym. Paczkowskiemu oddali hołd w kościele św. Dominika na Służewie m.in. Jacek Cygan, Majka Jeżowska, Krzesimir Dębski, a także Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz z Lady Pank. Ten ostatni pożegnał kolegę również w mediach społecznościowych.
Muzyk po pogrzebie opublikował czarno-białe zdjęcie kolegi na własnym instagramowym profilu oraz na tym należącym do zespołu. "Dzisiaj pożegnaliśmy naszego wspaniałego przyjaciela. Stworzyliśmy wspólnie dla was wiele niezapomnianych utworów. Wielka strata i smutek. Rafał Paczkowski spoczywaj w pokoju" - napisał Borysewicz.
Zmarły realizator dźwięku współpracował z Lady Pank przy pięciu płytach "Tacy sami" (1988 r.), "Zawsze tam, gdzie ty" (1990 r.), "NANA (1994 r.), "Maraton" (2011 r.), "Miłość i władza" (2016 r.). Każda z nich była ogromnym hitem na polskim rynku muzycznym. "NANA" otrzymała status platynowej, a "Maraton" i "Miłość i władza" złotej.
Był znany jako polski reżyser dźwięku, muzyk, kompozytor i aranżer. Już w młodym wieku zainteresował się branżą muzyczną. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina na wydziale reżyserii dźwięku. Miał na swoim koncie wiele sukcesów. Współpracował z Agencją Muzyczną Polskiego Radia przy wielu projektach, takich jak realizacje dźwięku i albumy. W mediach społecznościowych został podsumowany jego dorobek zawodowy. "Do najbardziej znanych pozycji, które realizował, należą: "Tak! Tak!" i "Obywatel G.C." Grzegorza Ciechowskiego, "Biała armia" Bajmu, "Dotyk" Edyty Górniak, "Love" Edyty Bartosiewicz, "Tacy sami", "Zawsze tam, gdzie ty", "Na na" Lady Pank i "Ping Pong" Kory. Realizował muzykę do takich filmów jak: "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego, "Tajemniczy ogród" Agnieszki Holland, "Przedwiośnie" Filipa Bajona oraz "Bandyta" Macieja Dejczera" - napisano w pożegnalnym poście na Facebooku. Na koncie miał także kilka nagród. Zdobył Nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w 2003 roku w kategorii Produkcji Muzycznej Roku.