Śmierć Andrzeja Precigsa głęboko dotknęła Marcina Mroczka. Żegna aktora w pięknych słowach

Marcin Mroczek pożegnał na Instagramie zmarłego Andrzeja Precigsa, z którym wspólnie występował na planie serialu "M jak miłość".

Andrzej Precigs zmarł w sobotę, 26 sierpnia 2023 roku. Aktor miał 74 lata. Informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. "Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich" - możemy przeczytać na wspomnianym wyżej profilu. Aktora żegnają teraz koledzy po fachu, którzy mieli przyjemność występować z nim na jednym planie. Wśród nich jest Marcin Mroczek.

Zobacz wideo Cichopek mówi o makijażu na planie "M jak miłość"

Marcin Mroczek pożegnał Andrzeja Precigsa

Marcin Mroczek pożegnał Andrzeja Precigsa w emocjonalnym wpisie na Instagramie. "Andrzeju. Wiele chwil za nami, wiele rozmów. Spotkanie na planie z Tobą było zawsze fascynujące. To jak kreowałeś swoją postać, a jakim byłeś człowiekiem, jest dowodem twojej niesamowitej osobowości. Będzie mi brakowało naszych rozmów i wspólnych scen. Spoczywaj w spokoju" - można przeczytać we wpisie aktora.

 

Wcześniej Andrzeja Precigsa pożegnała między innymi Katarzyna Cichopek, która była jego serialową córką w "M jak miłość". "Andrzeju, tatusiu... Byłeś mi niezwykle bliski. Od pierwszego dnia zdjęciowego otaczałeś mnie ojcowską opieką. Wspierałeś mnie zarówno w mojej karierze aktorskiej, jak i prywatnie. Zawsze byłeś obok, z otwartym sercem. Chciałbym ci podziękować za każdą chwilę i rozmowę, które mieliśmy. Moje serce jest w żałobie. Będę tęskniła. Przytulam mocno twoją rodzinę, która zawsze była dla ciebie najważniejsza. Żegnaj, Przyjacielu…" - napisała Cichopek na Instagramie.

Andrzej Precigs na scenie zadebiutował jeszcze w latach 70-tych

Andrzej Precigs na scenie zadebiutował w Tarnowie w sztuce Stefana Żeromskiego "Turoń" w 1972 roku. Największą popularność przyniosły mu role w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Precigs zagrał między innymi w takich serialach jak "Lalka", "M jak miłość", "Klan" czy "07 zgłoś się".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.