Rudi Schuberth narzeka na emeryturę. Zdradził konkretną kwotę. "To jest po prostu żenada"

Rudi Schuberth wyjawił wysokość emerytury. Przy okazji nie ukrywał oburzenia. Wygląda na to, że nie jest zadowolony ze świadczenia państwowego. Na jaką kwotę może liczyć?

Nie da się ukryć, że ostatnio gwiazdy coraz śmielej publicznie wspominają o swoich emeryturach. Nie jest tajemnicą, że kwoty o wiele częściej powalają, niż przyprawiają o zawroty głowy. Osoby szczególnie związane z branżą artystyczną raczej nie mogą liczyć na świadczenie, które w zupełności zaspokajałoby podstawowe potrzeby bytowe. Teresa Lipowska powiedziała wprost, że gdyby skończyła karierę, miałaby niezwykle niskie świadczenie. W podobnej sytuacji znajduje się Krystyna Janda, która mimo upływu lat, ani myśli o przejściu na emeryturę. Jak sytuacja prezentuje się u Rudi Schubertha? Muzyk nie pozostawia żadnych wątpliwości. 

Zobacz wideo Jak wygląda emerytura Majdana? "Znalazłem sobie pracę w mediach"

Rudi Schuberth narzeka na emeryturę. Kwota nie jest powalająca. Ile dostaje?

Rudi Schuberth jest człowiekiem wielu talentów. Muzyk, satyryk i prezenter telewizyjny zasłynął w show-biznesie, dzięki takim hitom jak: "Córka rybaka", "Monika - dziewczyna ratownika" czy "Wars wita". Swego czasu występował także w telewizji, gdzie prowadził program "Śpiewające fortepiany" i zasiadł w jury "Jak oni śpiewają". Mimo szybującej kariery piosenkarz nie może liczyć na zadowalające świadczenie emerytalne. W jednej z rozmów nie przebierał w słowach i postawił sprawę jasno. Jak się okazuje, Rudi Schuberth nie jest usatysfakcjonowany, z kwoty 1200 złotych, która co miesiąc zasila jego konto.

Państwo wypłaca mi pieniądze za to, że jestem obywatelem. (…) Od czasu do czasu będę musiał nadal występować i pokazywać się publicznie, bo ta moja emerytura to jest po prostu żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur" - opowiadał w "Fakcie.

Jak podaje portal Pudelek, swego czasu Rudi Schuberth zainwestował w nieruchomości. Jest właścicielem posiadłości położonej na Kaszubach, o powierzchni 20 hektarów z dostępem do prywatnego jeziora. Oprócz tego wybudował też cztery inne domy. Trudno się zatem dziwić, że muzyk nie jest zadowolony ze świadczenia i cały czas zamierza do niego dorabiać. 

Skąd u gwiazdy taka tendencja do tycia? jak się okazuje Schuberth kocha jeść i biesiadować z przyjaciółmi. Do tego kocha gotować. Nic więc dziwnego, że tyje. Skąd u gwiazdy taka tendencja do tycia? jak się okazuje Schuberth kocha jeść i biesiadować z przyjaciółmi. Do tego kocha gotować. Nic więc dziwnego, że tyje.  Kapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.