Teresa Lipowska ma 86 lat i wciąż pracuje. Tyle wynosi jej emerytura. "Byłoby ciężko"

Teresa Lipowska ma 86 lat. Tempa jednak zwalniać nie zamierza. Nie ukrywa też, że gdyby nie pracowała, miałaby dość niską emeryturę.

Już za tydzień Teresa Lipowska obchodzić będzie 86. urodziny. Aktorka mogłaby od lat odpoczywać, cieszyć się spokojnym życiem emerytki lub ewentualnie imprezować na prywatkach w Ciechocinku, ale nie w głowie jej takie rzeczy. Aktorka nie zwalnia tempa.

Zobacz wideo Teresa Lipowska na Telekamerach

Teresa Lipowska nie kończy kariery. Jaką ma emeryturę?

Artystka nie ukrywa, że gdyby skończyła karierę, miałaby niezwykle niskie świadczenie. Ciężko byłoby jej przeżyć za takie pieniądze, ale nie narzeka.

Ja mam małe potrzeby w tej chwili. Ale gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze - zaznaczyła, cytowana przez "Super Express".

Teresa Lipowska, choć od ponad 50 lat występuje na deskach teatru, szerszej publiczności znana jest głównie z roli Barbary Mostowiak w popularnym tasiemcu Telewizji Polskiej - "M jak miłość". Dziennikarze pytają, czy ta rola po ponad 20 latach nie znudziła się aktorce. Ta jednak ani myśli z niej rezygnować.

Często dziennikarze pytają, czy ta rola mi się nie znudziła, czy nie chcę odejść. Odejdę, kiedy serial się skończy - zaznaczyła wyraźnie Teresa Lipowska.

Niemałe pieniądze za rolę w serialu. Tyle zarabia Teresa Lipowska

Dziennik zaznaczył, że Lipowska za dzień zdjęciowy na planie serialu dostaje trzy tys. złotych. Oznacza to, że miesięcznie na jej konto spływają niemałe pieniądze. Dzięki temu może odkładać na czarną godzinę. Obecnie nagrywane są odcinki, które widzowie będą mogli zobaczyć już jesienią, o czym informowała niedawno Katarzyna Cichopek.

Kiedy nadchodzą wakacje, to dokąd udaje się rodzina Zduńskich? Oczywiście do ukochanej Grabiny! Dzisiaj spędzamy tutaj cały dzień zdjęciowy, nakręciliśmy bardzo dużo pięknych, rodzinnych scen na werandzie, a teraz idziemy palić ognisko - przekazała.

Wygląda więc na to, że fani Teresy Lipowskiej mogą spać spokojnie. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Teresa Lipowska na WiktorachTeresa Lipowska na Wiktorach KAPiF.pl / KAPiF.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.