To zdjęcie zszokowało świat. Pedofil i zhańbiony filmowiec na urodzinach księżniczki Beatrice

Aż trudno uwierzyć w to, jakich gości zaprosił do Windsoru książę Andrzej na osiemnastkę swojej córki, księżniczki Beatrice. Ta fotografia odbiła się głośnym echem w światowych mediach.

To zdumiewające, kto został zaproszony na 18. urodziny księżniczki Beatrice w 2006 roku. Na fotografii, która lata później obiegła światowe media, pozują razem skazany za pedofilię miliarder Jeffrey Epstein ze swoją partnerką, skazaną za handel seksualny nieletnimi, Ghislaine Maxwell. Obok nich na zdjęciu jest też zhańbiony hollywoodzki producent filmowy Harvey Weinstein

Zobacz wideo Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Koszmarne trio na urodzinach księżniczki Beatrice. To zdjęcie wstrząsnęło opinią publiczną

Fotografia została wykonana podczas wielkiej fety z okazji osiemnastki Beatrice w zamku Windsor. Weinstein, Epstein i Maxwell zostali tam zaproszeni przez księcia Andrzeja, ojca solenizantki. Zaledwie kilka dni po wykonaniu tego zdjęcia wydano nakaz aresztowania dla Epsteina w związku z napaścią seksualną na nieletnią. Ta fotografia odbiła się głośnym echem w brytyjskich i światowych mediach. O kontrowersjach donosił także informator "The Sun".

To zdjęcie podsumowuje, dlaczego sprawa Epsteina była tak katastrofalna dla księcia Andrzeja. Wprowadził tych ludzi do królewskiej owczarni. Do zamku Windsor, gdzie mogli spotkać się z wielkimi. To zdjęcie rodzi dalsze pytania dotyczące interakcji księcia z tymi osobami - mówił informator "The Sun".
 

Epstein popełnił samobójstwo w więziennej celi, Weinstein został skazany na 23 lata więzienia

Przypomnijmy, że Jeffrey Epstein został aresztowany w Nowym Jorku pod zarzutem przestępstw seksualnych w lipcu 2019 roku. Groziło mu 45 lat więzienia. W sierpniu popełnił samobójstwo w swojej celi. Harvey Weinstein w marcu 2020 roku usłyszał wyrok wymuszenia aktu seksualnego na swojej asystentce Mimi Haley i zgwałcenia aktorki Jessiki Mann. Został prawomocnie skazany na 23 lata więzienia. Książę Andrzej został pozwany przez Virginię Giuffre w sierpniu 2021 roku. Kobieta oskarżała syna Elżbiety II o wykorzystywanie seksualne i napaść, gdy miała 17 lat w apartamencie Epsteina w Nowym Jorku. Książę Andrzej nie przyznał się do winy, ale pozbawiono go tytułów królewskich i wojskowych. Został też odsunięty od pełnienia oficjalnych obowiązków. W 2022 roku strony sporu podpisały ugodę. 

Ghislaine Maxwell, Jeffrey EpsteinGhislaine Maxwell, Jeffrey Epstein Fot. Shutterstock/EN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.