Księżna Kate nigdy nie poznała Diany, ale inspirowała się jej stylem. Te kreacje to wręcz kopia

Księżna Kate wielokrotnie inspirowała się Dianą w wyborze strojów. Niektóre ich stylizacje są niemal identyczne. Mimo że nigdy nie miały okazji się poznać, Kate wspominała, że jej teściowa była wzorem do naśladowania. Spójrzcie na przykłady. Trudno tu mówić o przypadkowości.

Księżna Kate nigdy nie poznała matki Williama, ale wielokrotnie inspirowała się jej stylem. Dziś to właśnie Catherine ma tytuł księżnej Walii, tak jak tragicznie zmarła Diana. Już w momencie zaręczyn Kate i Williama można było dostrzec podobieństwa między paniami, choćby w wyborze stroju. William podarował ukochanej pierścionek, który nosiła wcześniej jego matka, a Kate ubrała się pod kolor szafiru, zupełnie jak Diana podczas ogłoszenia zaręczyn z Karolem. "Oczywiście byłoby zaszczytem ją poznać i z pewnością może być wzorem do naśladowania" - wyznała Kate w jednym z wywiadów po zaręczynach z Williamem. Analizując publiczne wystąpienia księżnej Walii na przestrzeni ostatnich lat, można wielokrotnie zauważyć bardzo mocną inspirację stylem księżnej Diany, a momentami wręcz próbę oddania jej hołdu. Warto zaznaczyć, że Kate ma możliwość noszenia pięknej biżuterii, która zachowała się po księżnej i wielokrotnie ją w niej widziano. Zobaczmy momenty, kiedy ich kreacje były niemal identyczne. 

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Księżna Kate niczym kopia księżnej Diany. Obie na wyścigi w Royal Ascot wybrały sukienki w grochy

Księżna Kate podczas wyścigów w Royal Ascot miała na sobie niemal identyczną sukienkę, jak niegdyś Diana. Wymogi dotyczące ubioru podczas tego wydarzenia są ściśle określone. Kobiety obowiązuje strój za kolano i nakrycie głowy. Księżna Kate wybrała białą sukienkę w czarne groszki od Alessandry Rich z dekoltem pod szyję i plisowanym dołem.

Do tego obowiązkowo Kate założyła kapelusz, tym razem szyty na zamówienie od Sally-Ann Provan z przyszywanymi kwiatami. Całość dopełniły czółenka od Ralpha Laurena i minimalistyczna kopertówka. Niemal identyczny strój miała na sobie księżna Diana w 1988 roku, także podczas wyścigów w Royal Ascot. Nawet ich biżuteria jest do złudzenia podobna - małe wiszące kolczyki z perłami. Co ciekawe, te, które ma na sobie Kate, są właśnie z kolekcji księżnej Diany.  

 

Księżna Kate podczas premiery "Nie czas umierać" lśniła w złotej sukni. Spójrzcie na kreację Diany z premiery Bonda 36 lat wcześniej

Księżna Kate i książę William w 2021 roku wybrali się na uroczystą premierę kolejnego filmu o Bondzie. "Nie czas umierać" to ostatni film z udziałem Daniela Craiga, więc okazja była wyjątkowa. Żona księcia wybrała na ten wieczór złotą suknię od Jenny Packham wartą 15 tysięcy złotych. W podobnej kreacji na premierze filmu o przygodach agenta 007 pojawiła się kiedyś Diana. W 1985 roku celebrowano film "Zabójczy widok" z Rogerem Moorem i księżna Walii olśniła w jasnozłotej sukni od Bruce'a Oldfielda z finezyjnym splotem w okolicach brzucha. Kiedy przyjrzymy się sukience księżnej Kate, można zauważyć, że jest bardzo podobnie skrojona. 

 

Księżna Kate w chabrowej stylizacji. Wybrała marynarkę z sieciówki. To kopia kompletu Diany z 1992 roku

W 2021 roku księżna Kate i książę William wybrali się z wizytą do Szkocji. To ważne dla nich miejsce, bo właśnie w Szkocji studiowali na Uniwersytecie St. Andrews i tam rozkwitła ich miłość. Kate znana jest z tego, że do mody ma zrównoważony stosunek. Nie tylko zdarza się jej wielokrotnie nosić te same stroje, ale także kupować w sieciówkach. Modele wybrane przez księżną kolejnego dnia w ekspresowym tempie znikają ze sklepowych półek. Na wizytę w Szkocji wybrała chabrową marynarkę z Zary i plisowaną spódnicę firmy Hope. Do tego żona Williama dobrała malutką kopertówkę i czółenka w karmelowym kolorze. 

 

Identyczną kreację miała na sobie także księżna Diana. Na zdjęciach z 9 września 1992 roku widzimy ją w chabrowym komplecie. Marynarki obu pań miały dwurzędowe guziki, a spódnice były plisowane. Rozróżniał je jedynie kolor dodatków, bo Diana buty wybrała pod kolor kompletu, a Kate zdecydowała się przełamać jednokolorowy zestaw dodatkami w odcieniach jasnego brązu. Warto zauważyć, że zarówno na palcu Diany, jak i Kate widać ten sam pierścionek. To duży szafir otoczony diamentami, którym książę William oświadczył się ukochanej. Co ciekawe, mówiono, że pierścionek odziedziczył książę Harry, ale odstąpił go bratu. Więcej o historii pierścionka przeczytasz tutaj