Księżna Kate dokonała zmiany w pierścionku księżnej Diany. Tuż po zaręczynach zleciła przeróbkę

Kiedy książę William się oświadczył, księżna Kate otrzymała pierścionek należący do księżnej Diany. Po zaręczynach zleciła przeróbkę. Jaki był tego powód?

Księżna Kate od dziesięciu lat jest żoną księcia Williama. Pierścionek po księżnej Dianie nosi jeszcze dłużej - otrzymała go podczas zaręczyn, podobnie jak jego pierwsza właścicielka. Niestety Kate musiała go przerobić. Powód był prozaiczny.

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski wystąpił z piosenką 'The Ride', ale nie odniósł sukcesuEurowizja 2021. Ujawniono zapasowy występ Rafała Brzozowskiego. Internauci w szoku

Zobacz wideo Księżna Kate spotkała się z małą dziewczynką. Olśniła swoją różową kreacją

Księżna Kate zmieniła pierścionek po księżnej Dianie. Ile teraz jest wart?

Pierścień jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych z królewskiej biżuterii. Jak twierdzą źródła związane z rodziną królewską, księżna Diana sama wybrała go, kiedy zaręczyła się z księciem Karolem. Wówczas mówiła, że pasuje do jej oczu. Duży szafir otoczony diamentami nadal pozostaje ponadczasowy. Pierścionek był wówczas warty około 22,5 tysiąca funtów.

Jak ujawnił były lokaj księżnej Diany w filmie dokumentalnym, z początku odziedziczył go książę Harry. Jednak widząc, że jego brat zamierza się oświadczyć, odstąpił pierścionek. Tym sposobem trafił on do księżnej Kate, która nosi go do dziś. Jednak tuż po zaręczynach z księciem Williamem zmuszona była dokonać w nim zmiany. Obwód pierścionka był za duży, dlatego zleciła jego zmniejszenie u jubilera G. Collins and Sons. Osiągnięto to dzięki dodaniu małych, platynowych koralików do wnętrza pierścionka, co zmniejszyło jego obwód. Zrobiono to, aby uniknąć łamania i lutowania tak cennej biżuterii. Obecnie wartość tego pierścienia jest ponad pięciokrotnie wyższa.

William Shakespeare, William SzekspirWpadka w telewizji. Zmarły William Shakespeare pomylony z... poetą Shakespearem

Jak podaje serwis RSVPlive, po 40 latach od zaręczyn księżnej Diany z księciem Karolem, ten słynny pierścionek został wyceniony na 123 tysiące funtów. Gdyby książę Harry nie oddał go bratu, dziś nosiłaby go Meghan Markle.

Więcej o: