Aneta Zając rozkoszuje się chwilami w nowoczesnej kuchni. "Synowie mnie stamtąd wyganiają"

Gotowanie to wielka pasja Anety Zając. Choć gwiazda "Pierwszej miłości" pilnie strzeże swojej prywatności, nie ukrywa serca domu. Jak wygląda jej kuchnia?

Kuchnia Anety Zając, z której zdjęcia regularnie lądują na jej Instagramie, jest nowoczesna i bardzo funkcjonalna. Przez to, że jest połączona z salonem, cieszy się dużą przestrzenią. Gwiazda "Pierwszej miłości" w sercu swojego domu postawiła na proste fronty z połyskiem w kolorze delikatnego beżu i blat w podobnym odcieniu, choć nieco ciemniejszy. Panuje tam porządek, a wszystkie potrzebne przyrządy są schowane w szafkach. Na chlebaku wyróżniają się dwie szare maskotki myszek. Przestrzeń wyróżnia wolnostojąca srebrna lodówka z mnóstwem magnesów - w tym z napisem "love" - i obrazkami namalowanymi przez jej uzdolnionych synów: Roberta i Michała. Chłopcy często towarzyszą tam też mamie "ciałem". W kuchni aktorki znajduje się też ogromny stół, przy którym zmieści się więcej osób, niż tylko ona z synami.

Zobacz wideo Młode ziemniaki z gzikiem - pyszny przepis

Synowie Anety Zając wyganiają ją z kuchni

W jednym z wywiadów Aneta Zając opowiedziała, że chłopcy odziedziczyli po niej talent do gotowania, dlatego chętnie próbuje z nimi przygotować coraz to nowsze posiłki. Synowie aktorki mają już 12 lat i w kuchni radzą sobie lepiej niż niejeden dorosły. Czasem bywa też tak, że przejmują domowe królestwo tylko dla siebie i rozpieszczają mamę swoimi specjałami. 

Oni mnie często wyganiają wręcz z kuchni. Sami chcą przygotowywać lub wręcz sami przyrządzają jakiś posiłek – wyznała Aneta Zając w jednym z programów kulinarnych.

Tak gotują synowie Anety Zając

Umiejętności synów gwiazdy "Pierwszej miłości" nie ograniczają się do minimum. Niedawno aktorka chwaliła się w sieci filmikiem, na którym widać, jak Robert i Michał przygotowują dla niej steki, których przyrządzanie nie należy do najłatwiejszych. Do kolacji dodali szpinak i pomidorki koktajlowe. "W życiu nie jadłam lepszych steków" - napisała pod filmikiem dumna mama.

Co jest podstawą kuchni Anety Zając i jej synów? "U nas szpinak, czosnek, no i papryczka chilli zawsze muszą być w domu" - powiedziała aktorka w jednym z wywiadów. W ich domu często pojawiają się też ryby czy chude mięso oraz owoce i warzywa. Zdjęcia z kuchni Anety Zając znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

 

Aneta Zając o najważniejszych momentach podczas dnia

Zasady, które Aneta Zając stosuje w kuchni, nie są może  zbyt restrykcyjne, bo nie liczy kalorii, ale przyznaje, że pilnuje tego, by w tym co je z dziećmi było jak najmniej  "chemii". Często sięga po żywność ekologiczną. Jej ulubiona kuchnia - poza polską - to śródziemnomorska i azjatycka, głównie przez bogactwo warzyw i ryb. "Staram się do maksimum ograniczać chemię, czyli konserwanty, barwniki i tym  podobne związki. Poza tym musi być smacznie. Można to uznać za zasadę: smacznie i zdrowo" - opowiadała. Gwiazda nie ukrywa, że przyrządzanie posiłków z sercem dodaje jej skrzydeł, chociaż szybkie tempo życia nie zawsze to ułatwia. "Gotowanie może być zarówno wielką przyjemnością, jak i codzienną koniecznością. To zależy od sytuacji, nastroju, atmosfery etc. Z pewnością gotowanie  dla najbliższych, kochanych osób jest radością. I tak staram się postrzegać gotowanie dla moich synów.  Czasami  jednak pośpiech i tempo życia przyćmiewa nieco  tę radość. Ale staramy się odbić to sobie podczas wspólnego jedzenia. To są wspaniałe chwile, tylko nasze, najważniejsze momenty podczas dnia" - mówiła aktorka.