Kate zachwyca sylwetką. Co je, a czego unika? Nie trzeba być księżną, żeby tak wyglądać

Księżna Kate od lat zachwyca sylwetką. Błyskawicznie wracała do formy po trzech ciążach, często udowadnia też, że kocha sport. Jednak dobre geny i ćwiczenia to nie wszystko. Jaki jest sekret jej diety?

Księżna Kate cieszy się bodajże najzgrabniejszą figurą w całej rodzinie królewskiej. 41-latka jest po trzech porodach i nie da się ukryć, że jej sylwetka to w głównej mierze zasługa wyśmienitych genów. Zarówno jej matka, jak i siostra należą do grona osób raczej szczupłych. Jednak mieć dobre geny i utrzymać tak doskonały wygląd po trzech ciążach to dwie zupełnie różne sprawy. Księżna Kate ma oczywiście naokoło siebie cały sztab specjalistów, którzy dbają nie tylko o jej garderobę, ale również o ciało.

Zobacz wideo Co Brytyjczycy sądzą o nowej królowej Camilli oraz o zachowaniu Meghan i Harry'ego? [SONDA]

Ci zaś utrzymują księżną w dobrej kondycji dzięki prostej diecie i równie prostym ćwiczeniom. Sprawdźcie, co takiego je i jaką aktywność fizyczną uprawia.

Zachwycająca sylwetka księżnej Kate

Nawet jeśli natura nie obdarzyła was takimi warunkami, jak księżną Kate, nie oznacza to, że nie możecie po książęcemu utrzymywać ciała w wyśmienitej formie. Pod względem jedzenia Kate nie jest bardzo wybredna i zdarza się jej zjeść zarówno pizzę, jak i wypić nieco alkoholu. Nie jest wegetarianką, ale jeśli tylko może, raczej unika diety mięsnej. Na co dzień - jeśli tylko się da - trzyma się podstawowych zasad: je produkty jak najmniej przetworzone i jak najlepszej jakości.

Chętnie sięga po sałatki i warzywa, nie stroni od ryb. Jej śniadania to typowe "super-foods" - koktajle ze spiruliną, szpinakiem, jarmużem i owocami jagodowymi. To nie tylko witaminowa bomba, ale również bogactwo składników, które fenomenalnie działają na skórę. Do tego dochodzi owsianka bezglutenowa z orzechami i owocami, dzięki której księżna ma siłę na wszystkie poranne aktywności związane z obowiązkami wobec rodziny królewskiej.

 

Choć księżna Kate ma do dyspozycji cały sztab kucharzy, w dzieciństwie nie wychowywała się ze służbą i niechętnie korzysta z jej pomocy. Jeśli tylko może, gotuje sama - często są to zupy i różne rodzaje curry. Kiedy chce sprawić szczególną przyjemność mężowi, piecze jego ulubionego kurczaka. Choć sama za nimi przepada, stara się unikać ostrych przypraw - ponoć książę William ma z nimi spory problem.

Krótko mówiąc trzyma się kilku zasad: jeśli mięso, to raczej ryba (wyjątkiem jest tu pieczony kurczak dla Williama). Jeśli warzywa, to chętniej surowe, polane ewentualnie oliwą i vinegretem. Jeśli owoce, to również surowe. Jeśli chleb, to raczej ciemny. Stara się też unikać nabiału.

Ćwiczenia księżnej Kate

Jednak geny i dieta to oczywiście nie wszystko. Księżna Kate nie raz udowadniała, że nie ma problemu z wykonywaniem różnorakich ćwiczeń fizycznych. Widzieliśmy ją grającą w piłkę nożną, w krykieta, w piłkę ręczną, biegającą, skaczącą...

 

Śledzący wszystkie elementy życia księżnej redaktorzy Daily Mail podają, że Kate jest fanką planków i to temu ćwiczeniu zawdzięcza fenomenalną figurę. Ponoć każdego dnia robi dziesięć 45-sekundowych powtórzeń "deski", ale wy oczywiście możecie zacząć od znacznie niższych celów.

Księżna Kate jest też fanką jogi i pilatesu, dzięki czemu jest rozciągnięta a jej ciało wzmocnione. Kiedy tylko może, Kate jeździ na rowerze, biega lub pływa. Nie unika też siłowni - w pałacu Kensington ma do swojej dyspozycji siłownię, z której chętnie korzysta w towarzystwie siostry Pippy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.