Martyna Wojciechowska żegna Kacpra Tekielego. "Natura zatrzymała go na zawsze"

18 maja polskie media obiegła informacja o śmierci Kacpra Tekielego. W pięknych słowach alpinistę pożegnała Martyna Wojciechowska.

Kacper Tekieli nie żyje. 18 maja poinformowano o śmierci wybitnego biegacza narciarskiego. Prywatnie alpinista był mężem Justyny Kowalczyk. Małżonkowie dzielili wspólne pasje. Obydwoje uwielbiali sporty zimowe. W maju razem z synem Hugo wybrali się w szwajcarskie Alpy. Alpinista relacjonował w mediach społecznościowych zdobyte czterotysięczniki. Jedna z wypraw okazała się tą ostatnią. Tekieli zginął 17 maja, robiąc to, co kocha. Pożegnała go podróżniczka Martyna Wojciechowska.

Zobacz wideo Dlaczego Martyna Wojciechowska chodzi na czarno? Opowiedziała też o włosach

Martyna Wojciechowska żegna Kacpra Tekielego

Martyna Wojciechowska również kocha sporty ekstremalne i góry. Podróżniczka zdobyła Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych części świata. Informacja o śmierci alpinisty dotarła także do niej. Postanowiła pożegnać męża Justyny Kowalskiej na Instagramie. Opublikowała ostatnie dodane zdjęcie przez Kacpra Tekielego, czyli plecak w pomieszczeniu, a za oknem widać tylko śnieg. W pięknych słowach opisała góry, naturę oraz sportowca. Zwróciła się także do Justyny Kowalczyk. Warto przypomnieć, że podróżniczka również musiała poradzić sobie ze stratą. Ojciec jej córki i były partner także zmarł (chorował na raka). Wie więc, co może czuć mistrzyni. Pożegnała Jerzego Błaszczyka. W 2016 roku zmarł na nowotwór. Choć w chwili śmierci para nie była już razem, wciąż mieli blisko kontakt, ze względu na córkę.

Góry. Miejsce, w którym radość splata się z tragedią. Czasem nawet wielkie doświadczenie, szacunek do gór i uważność nie są w stanie ochronić człowieka. Brak mi słów… Kacper Tekieli nie żyje. Wybitny alpinista zginął w Alpach Szwajcarskich. Prywatnie mąż Justyny Kowalczyk, tata półtorarocznego Hugo i jeden z najcieplejszych, najwspanialszych i najpiękniej uśmiechniętych ludzi na świecie. Był wyjątkowy, kochał góry całym sercem. Wczoraj natura zatrzymała go w nich na zawsze. Justyna, wiem, że jest ci bardzo, bardzo ciężko. Przytulam mocno.
 

Kacper Tekieli osierocił syna

Kacper Tekieli osierocił półtorarocznego syna Hugo. Chłopiec jest owocem małżeństwa z Justyną Kowalczyk, którą poślubił w 2020 roku. Sportowcy długo utrzymywali związek w tajemnicy. Nie chcieli stać się medialną parą i dzielić się ze wszystkimi życiem prywatnym. Obecnie na Instagramie można znaleźć rodzinne kadry. Zakochani poznali się w 2019 roku podczas jednego z kursów wspinaczkowych i tak zaczęła się ich znajomość. Obydwoje dzielili wspólne zainteresowania. Żona i syn towarzyszyli alpiniście podczas wyprawy w Alpy.

Więcej o: