• Link został skopiowany

Friz z ekipą chwali się majątkiem. Pokazali, ile mają na kontach. A ta kwota cały czas rośnie

Ekipa Holding, spółka należąca do Karola Wiśniewskiego i pozostałych youtuberów z jego ekipy, pochwaliła się wynikami za ostatni kwartał. Zarobili naprawdę dużo.
Friz i ekipa
fot. youtube/@AdixoN i instagram/ekipa_friza

Zarobki youtuberów, influencerów czy blogerów zawsze wzbudzają sensację. Nic dziwnego. Przykład Karola "Friza" Wiśniewskiego i jego Ekipy pokazuje, że chodzi o naprawdę spore sumy. Jak wskazują najnowsze wyniki z giełdy NewConnect, gdzie notowana jest ich spółka, nie mają co narzekać na brak funduszy. 

Zobacz wideo Wujka Łukiego burzliwe historie związku z Kasią. "Nie lubi, jak zwracam jej uwagę, że zostawiła syf w aucie"

Ekipa Friza na giełdzie. Wyniki mogą zaskoczyć

Ekipa Holding w pierwszym kwartale ubiegłego roku zadebiutowała na giełdzie. Jest to spółka założona przez Friza i pozostałych youtuberów z jego paczki. Od tego czasu zmuszeni są do informowania o swoich wynikach finansowych. Ostatni kwartał pokazał, że internetowym gwiazdom prowadzenie biznesu idzie bardzo dobrze.

Zarząd spółki pochwalił się, że na koniec marca udało im się uzbierać na kontach 15 milionów złotych. Według nich zapewnia im to stabilną pozycję finansową. W dodatku tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku biznes influencerów przyniósł 6,6 mln zł. Robi wrażenie? Źródłem tak wysokich przychodów jest głównie działalność reklamowa w internecie. W dużej mierze zarabiają również na sprzedaży gadżetów ze swoim logotypem i wizerunkami. W 2022 roku udało im się spieniężyć 48 milionów sztuk takich przedmiotów.

Nasz biznes charakteryzuje się pewną sezonowością i pierwszy kwartał jest zazwyczaj najsłabszy. Tym bardziej cieszą nas takie wyniki, jakie osiągnęliśmy, pomimo słabszego otoczenia oraz wydatków inwestycyjnych, jakie ponieśliśmy - komentuje Łukasz Wojtyca "Wujek Łuki", prezes Ekipa Holding.

W raporcie, który opublikowano na stronie spółki, można wyczytać również zapowiedź nowych działań. "Ponadto nasza firma się profesjonalizuje poprzez wzmocnienie zespołu i to mnie bardzo cieszy. Myślę, że przed EKIPĄ najlepszy czas, pełen niespodzianek i sukcesów! Będziemy zaskakiwać naszych fanów na całym świecie niesamowitymi projektami!" - czytamy w wypowiedzi prezesa spółki. 

Odeszło sześciu influencerów, ale biznes nadal kwitnie

W zeszłym roku media obiegła informacja o tym, że część z youtuberów należących do Ekipy postanowiła odejść. Wszystko zaczęło się od... czystek na Instagramie. Internauci z zaciekawieniem śledzili, jak kolejni członkowie grupy przestają się obserwować na tym portalu. Ostatecznie sześciu influencerów ogłosiło odejście z Ekipy: Jakub "Patec" Patecki, Maria "Marcysia" Ryskala, Marta "Murcix" Błoch, Kamil "Poczciwy Krzychu" Chwastek i Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski. Po ich oświadczeniach spółka zaznaczyła, że nie uznaje ich wypowiedzeń za wiążące. Koniec końców ich "puścili", a na ich miejsce zatrudniono siedem nowych gwiazd

Więcej o: