Nie żyje 29-letnia siatkarka. Paula Borgo zmagała się z chorobą

11 maja media obiegła niezwykle smutna informacja. Zmarła brazylijska siatkarka. Paula Borgo miała 29 lat.

Świat piłki siatkowej pogrążył ogromny smutek. Odeszła brazylijska zawodniczka Paula Borgo, która już od dłuższego czasu borykała się z problemami zdrowotnymi. Była członkinią reprezentacji Brazylii w piłce siatkowej kobiet oraz klubu Fluminense F.C. Wzięła udział między innymi w Mistrzostwach Świata U23 w Piłce Siatkowej Kobiet 2015. oraz Lidze Narodów FIVB Siatkówki Kobiet 2019. Odeszła nagle, mając 29 lat.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Nie żyje Paula Borgo 

O śmierci brazylijskiej siatkarki jako pierwszy poinformował portal ge.globo.com, powołując się na oświadczenie Brazylijskiego Związku Siatkówki. Paula Borgo odeszła 11 maja 2023 roku mając 29 lat. Instytucja pożegnała Brazylijkę w ciepłych słowach, wyliczając jej największe osiągnięcia. To ogromna strata nie tylko dla bliskich, ale i reprezentacji.

Brazylijski Związek Siatkówki (CBV) wyraża głęboki żal z powodu śmierci zawodniczki Any Pauli Borgo, w wieku 29 lat. Była ona wielkim talentem w krajowej siatkówce i reprezentowała Brazylię w ważnych zawodach, takich jak Liga Narodów i Igrzyska Panamerykańskie. Ana Paula Borgo brała udział w podboju Mistrzostw Świata Under-23, w Turcji, i broniła Brazylii w reprezentacjach młodzieżowych - czytamy w oświadczeniu.

Paula Bargo zmagała się z chorobą

Według informacji zamieszczonych przez zagraniczne media Anna Bargo zmagała się z chorobą. We wrześniu 2022 roku lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór żołądka. Lekarze od tego czasu pracowali w pocie czoła, aby wyprowadzić ją z tego ciężkiego stanu. Ona w tym samym czasie kibicowała kolegom z drużyny, regularnie przychodząc na mecze.

Anna Bargo w ostatnim poście zwróciła się do męża

Anna Bargo pięć lat temu wyszła za swojego ukochanego Carlosa, który od zawsze był dla niej ogromnym wsparciem. Niestety, ostatnią rocznicę ślubu, jaką było im dane świętować w swoim towarzystwie, spędzili w szpitalu. "Ten dzień spędziliśmy razem w szpitalu. Carlos był przy mnie i mówił, jak bardzo mnie kocha. Widziałam informacje o mężach, którzy porzucili swoje żony, gdy zachorowały. Carlos zachował się zupełnie inaczej. Pokazał, że bardzo mnie kocha" - pisała siatkarka.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.