Książę George namówił króla Karola do zmiany tradycji podczas koronacji. Obawiał się drwin

6 maja odbyła się koronacja króla Karola III i królowej Camilli. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć najważniejszych członków rodziny królewskiej. Show jak zwykle skradł niesforny książę Louis. Jego starszy brat natomiast pełnił ważną rolę na wydarzeniu. Jak się okazało, nakłonił dziadka, świeżo koronowanego króla, do rozstania się z wielowiekową tradycją.

Książę George podczas koronacji Karola III pełnił niezwykle ważną funkcję i znajdował się blisko króla. Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate jest zaraz po ojcu drugi w kolejce do przejęcia tronu. Podczas koronacji był honorowym paziem króla i bardzo często pojawiał się w kadrze kamery. Pomagał królowi w noszeniu szat podczas wejścia i wyjścia z opactwa. George zachowywał się należycie, stał z poważnym wyrazem twarzy i widać było, że czuje podniosłość ceremonii. Jak się okazało, miał sporo obaw związanych z tym wyjątkowym dniem. Stresował się nie tym, że oczy całego świata będą zwrócone w jego stronę. Przerażała go wizja drwin ze strony kolegów. 

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Książę George nakłonił króla do rozstania się z tradycją. Obawiał się drwin kolegów 

Koronacyjny strój członków rodziny królewskiej wzbudził ogromne zainteresowanie. Księżna Kate i księżniczka Charlotte wybrały podobne detale na koronację króla Karola III. Pokazały się w dopasowanych do siebie fryzurach, które ozdobiono tiarami przypominającymi błyszczące liście. Książę George z racji pełnionej funkcji miał obawy co do tego, jak będzie się prezentował. Honorowe szaty królewskie składają się z kilku elementów, długiej czerwonej marynarki, białych bryczesów, a nawet rajstop. Jak ujawnił królewski dworzanin w rozmowie Mail Online, przyszły następca tronu zwierzył się dziadkowi, że boi się nękania przez rówieśników z powodu konieczności noszenia białych bryczesów i rajstop. Król nie chciał dokładać zmartwień dziewięciolatkowi i zgodził się na modyfikację tradycji, zastępując bryczesy i rajstopy - które okazały się problemem dla George'a - eleganckimi spodniami. 

Priya Sahi i funkcjonariusz Mariusz Kozak Tiktokerka streamowała swoje zatrzymanie. Wyżyła się na polskim policjancie

Niania zdradziła tajemnice z domu księżnej Kate i księcia Williama

W wychowaniu trójki dzieci księżnej Kate i księcia Williama pomaga niania Maria Teresa Turrion Borallo. Księżna Kate i książę William starają się, aby ich pociechy wiodły w miarę normalne życie. Biorą udział w codziennych obowiązkach domowych, a księżna uczy ich gotować. Ponoć rodzina często przygotowuje domową pizzę. Poza przyziemnymi obowiązkami niania pilnuje, aby najmłodsi członkowie rodziny królewskiej rozwijali też inne umiejętności. Dyrektorka agencji niań, do której należy Borallo, zdradziła, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, szkolą się również ze sztuk walk, jazdy konnej czy rzemiosła artystycznego.

Więcej o: