Patrick Swayze miał raka trzustki. Jego żona mówi o pierwszych objawach choroby. Chodzi o oczy

Patrick Swayze przed śmiercią zmagał się z rakiem trzustki. Wdowa po aktorze wspomina teraz pierwsze objawy choroby. Opowiedziała też o życiu bez ukochanego męża.

Patrick Swayze zdobył uwielbienie widzów dzięki niezapomnianym kreacjom w takich filmach jak: "Dirty dancing" czy "Uwierz w ducha". Aktor zmarł w 2009 roku w wieku 57 lat. Dwa lata wcześniej usłyszał druzgocącą diagnozę. Jego żona opowiedziała teraz o pierwszych objawach raka trzustki. Lisa Niemi Swayze wyjawiła też, jak wyglądało życie bez ukochanego męża. 

Zobacz wideo I Am Patrick Swayze - zwiastun filmu

Wdowa po Patricku Swayze mówi o pierwszych objawach raka trzustki 

Patrick Swayze poślubił Lisę Niemi w 1975 roku. Ich szczęście przerwała śmiertelna choroba. Wdowa po aktorze aktywnie działa teraz w organizacji charytatywnej Pancreatic Cancer Action Network, która podnosi świadomość na temat choroby nowotworowej. Lisa w wywiadzie dla "Today Show" wyznała, że to żółte oczy zaalarmowały aktora. Natychmiast udał się do lekarza.

Podszedł do mnie i zapytał : Czy moje oczy są żółte? Miał problemy z trawieniem – ból, który nie ustępował, ale to głównie żółte oczy wysłały nas do lekarza (...). Poszliśmy do lekarza i jak tylko spojrzał na niego i zobaczył co się dzieje, od razu wysłał nas na tomografię komputerową. Potem czekaliśmy wyczerpujące 24 godziny na otrzymanie raportów. To był naprawdę ciężki czas. Twoje życie po prostu się kręci - wyznała Lisa Niemi Swayze w rozmowie z "Today Show".

Lisa Niemi Swayze opowiada o życiu po stracie męża

Żona Patricka Swayze wspomina, że aktor zmagał się z rakiem trzustki przez niemal dwa lata po usłyszeniu diagnozy. Dłużej jednak nie był już w stanie. Lisa dodała, że życie po śmierci męża było dla niej niezwykle trudne. Tym bardziej, że spędzili razem ponad trzy dekady. Wyznała, że nadal czuje obecność Patricka. 

Czułam się, jakbym znów miała 17 lat i uczyła się od nowa, jak żyć (...). To było bardzo trudne przejście. To tak, jakby stracić rękę i nogę i od nowa uczyć się chodzić i funkcjonować, kiedy odczuwasz straszny ból. Zwykle jestem typem osoby, która nie myśli o sobie, a to nie jest dobre, gdy masz do czynienia z naprawdę niezwykłymi traumatycznymi wydarzeniami - dodała Lisa Niemi Swayze.

Patrick Swayze, Lisa Niemi SwayzePatrick Swayze, Lisa Niemi Swayze Fot. iPhoto/face to face/EN