Iwona Wieczorek na TikToku opowiada historię swojego zaginięcia. Porażający efekt AI. Wideo robi furorę

Sztuczna inteligencja zatacza w internecie coraz to szersze kręgi. Tym razem tworzyła filmik, na którym głosu użyczono zaginionej przed laty Iwonie Wieczorek. Efekt jest porażający.

O zaginięciu Iwony Wieczorek pisały już chyba wszystkie media. Rozpłynęła się w powietrzu 12 lat temu i do teraz nikt nie wie, co się z nią stało. W ostatnim czasie było prowadzone śledztwo w Zatoce Sztuki, którego efekty nie przyniosły odpowiedzi na pytanie: O co chodzi w sprawie Iwony Wieczorek? Internetowi twórcy wykorzystali głośną sprawę i z użyciem nowoczesnej technologii stworzyli filmik, na którym mówi Iwona Wieczorek głosem sztucznej inteligencji. Czy to nie jest już o krok za daleko?

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. Nie wszystkie zostały wyjaśnione, nie wszystkich sprawców ukarano

Iwona Wieczorek mówi głosem sztucznej inteligencji. "Przeraża mnie to"

Twórca TikTokowy udostępnił w mediach społecznościowych filmik, na którym podstawionym głosem mówi Iwona Wieczorek. Realistyczny sposób poruszania się mimiki twarzy kobiety, jak i jej wypowiedź w pierwszej osobie daje bardzo realistyczne wrażenie. Internauci byli przerażeni efektem, który wywołało na nich nagranie.

Nie poznajesz mnie? Jestem Iwona Wieczorek. Dzisiaj opowiem ci moją historię. W lipcu 2010 roku wraz z kilkoma znajomymi postanowiliśmy wybrać się na imprezę do klubu Dream Club w Sopocie. Wieczorem nie bawiłam się dobrze. Z moimi znajomymi mieliśmy kłótnię. Około 2:50 opuściłam klub i poszłam na nadmorskie bulwary. Szłam do domu. Jednak nigdy nie dotarłam do domu, ponieważ zniknęłam w niewyjaśnionych okolicznościach - brzmi podstawiony głos Iwony Wieczorek.

Zaginięcie Iwony Wieczorek - teorie

W mediach i na grupach internetowych panuje wiele teorii na temat zaginięcia Iwony Wieczorek. Czy kiedyś dowiemy się, co tak naprawdę stało się z kobietą? Nie wiadomo. Zagadkę głośnego zniknięcia próbował rozwikłać Janusz Szostak w książce: "Kto zabił Iwonę Wieczorek?". Mężczyzna był na tropie rozwiązania słynnego zaginięcia i cytował wypowiedź jednej z mieszkanek Sopotu. Jednak nie dało to pozytywnych skutków. Do dzisiaj nie znamy prawdy na temat tego, co stało się z kobietą i mimo działań służb nadal odpowiedź na pytanie o zniknięcie Iwony Wieczorek jest tajemnicą. Może uda się rozwiązać tajemniczą zagadkę śledczym z Archiwum X, którzy działają przy Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Krakowie i zapewnili, że zajmują się sprawą. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.