Koronacja króla Karola III. Ustalono, kto wystąpi. Wśród gwiazd mało Brytyjczyków. Nie brakuje zaskoczeń

Sztab Pałacu Buckingham w końcu potwierdził listę występujących artystów na koronacji króla Karola III. Nie wszyscy z nich są ściśle związani z Wielką Brytanią.

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Jeszcze niedawno donoszono, że następca tronu po królowej Elżbiecie II może mieć spory problem. Niemal każdy z zaproszonych dotychczas artystów konsekwentnie odmawiał udziału w koncercie. Mówiono, że król Karol III pokłada ostatnie nadzieje w Madonnie. I z nią się nie udało. Sztab Pałacu w końcu ustalił jednak listę występujących. Nie brakuje na niej zaskoczeń.

Zobacz wideo Król Karol III spotkał się z prezydentem Zełenskim

Koronacja króla Karola III. Kto wystąpi 7 maja?

Pierwotnym założeniem było zaproszenie tylko tych muzyków, którzy są z Wielkiej Brytanii. Choć w większości się to udało, Pałac musiał nieco rozszerzyć swoje kryteria. Jest jeden Włoch oraz Amerykanie. Wśród artystów, którzy uświetnią uroczystość koronacji Karola III, znaleźli się: Lionel Richie, Andrea Bocelli, grupa Take That, walijski śpiewak Bryn Terfel, Angielka Freya Ridings oraz Katy Perry. Koncert z okazji koronacji odbędzie się 7 maja.

Meghan Markle Twarz Meghan Markle na oficjalnej pamiątce z koronacji. Co to oznacza?

Koronacja króla Karola III potrwa aż trzy dni 

Przypominamy, że wydarzenia związane z koronacją króla Karola III potrwają trzy dni - od 6 do 8 maja 2023 roku. W pierwszy dzień odbędzie się ceremonia koronacji o charakterze religijnym. Dzień później na zamku w Windsorze odbędzie się koncert koronacyjny. 8 maja Brytyjczycy będą mieli zaś wolne od pracy.  W okolicach ich miejsc zamieszkania znajdą wiele możliwości, aby włączyć się w działania charytatywne.

Samantha Fox Do Samanthy Fox wzdychali wasi ojcowie. Ona wybrała jednak kobietę

Dlaczego koronacja króla Karola III będzie dopiero w maju?

Od objęcia tronu do oficjalnej koronacji minie niemal osiem miesięcy. Patrząc jednak na historię, nie jest to aż tak długi czas oczekiwania. Królowa Elżbieta II na koronację po śmierci ojca Jerzego VI musiała czekać aż szesnaście miesięcy. Dlaczego? Wynika to z konieczności odczekania od śmierci poprzedniego władcy, ale też z potrzeby czasu na zorganizowanie tak ogromnego wydarzenia.

Więcej o: