Mika typuje faworytów na Eurowizję i rozpływa się nad Blanką. Wróży jej sukces na miarę Edyty Górniak

Eurowizja zbliża się wielkimi krokami. Mika, który prowadził muzyczny konkurs w ubiegłym roku, dopiero ostatnio przesłuchał piosenki walczące o zwycięstwo w Liverpoolu i zwrócił uwagę na Blankę.

Mika nie raz podkreślał, że lubi Eurowizję. Piosenkarz spełnił swoje marzenie, gdy był jednym z prowadzących konkurs w 2022 roku. I choć już od kilku tygodni wiadomo, kto zaśpiewa w Anglii podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, wykonawca hitu "Relax, Take It Easy" dopiero teraz nadrobił zaległości i poznał eurowizyjne piosenki. W specjalnie nagranym TikToku ogłosił dziesiątkę swoich tegorocznych faworytów.

Zobacz wideo Blanka o petycji związanej ze zmianą werdyktu. Czuje się zagrożona?

Mika o Blance. Które miejsce powinna zająć na Eurowizji?

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w dniach 9, 11 i 13 maja w Liverpoolu. Polskę reprezentować będzie Blanka, która zaprezentuje się w drugim półfinale zaplanowanym na 11 maja. Utwór polskiej reprezentantki nie uszedł uwadze Miki. W opublikowanym na TikToku filmiku, na którym piosenkarz wygłupia się do dziesiątki najlepszych jego zdaniem tegorocznych eurowizyjnych numerów, znalazła się też polska wokalistka. Podczas gdy w Polsce po preselekcjach wybuchł skandal, gdy wielu fanów konkursów chciało, by Blanka oddała miejsce zwycięzcy drugiego miejsca, Mice nasza propozycja bardzo wpadła w ucho. Według muzyka polska reprezentantka z utworem "Solo" powinna zająć... drugie miejsce! Lepsza według Miki jest tylko propozycja Wielkiej Brytanii z utworem "I Wrote A Song" wykonywanym przez Mae Muller. Czy jego przewidywania się sprawdzą i rzeczywiście Polka będzie mogła cieszyć się tym samym miejscem, które w 1994 r. zdobyła Edyta Górniak? To byłby wielki sukces, ale jednak polscy fani eurowizyjni są bardziej sceptyczni...

Kim jest Mika?

Mika, a właściwie Michael Holbrook Penniman, to brytyjski artysta pochodzenia libańskiego. Występował w Operze Królewskiej (Royal Opera House), pisał muzykę dla Brytyjskich Linii Lotniczych i fragmenty muzyki do reklamy znanych gum. Jego debiutancka wyszła w 2007 r. To właśnie z krążka "Life in Cartoon Motion" pochodzi najbardziej znany w Polsce utwór Miki pt: "Relax, Take it Easy". W 2012 r. wyznał, że jest gejem.

Więcej o: