Czteroletnia wojna o spadek po Krystynie Sienkiewicz zakończona. Córka nic w sądzie nie wywalczyła

Walka o spadek po zmarłej Krystynie Sienkiewicz toczyła się przez kilka lat. Rodzina aktorki nie chciała zgodzić się z jej wolą. Sytuacja wywołała ogromną aferę. Ostatecznie, decyzją sądu spadek otrzymał zapisany w testamencie Kuba Sienkiewicz. Obecnie zajmuje się remontem odziedziczonego domu.

Wokół testamentu po zmarłej Krystynie Sienkiewicz pojawiło się mnóstwo kontrowersji. Tuż po pogrzebie aktorki, jej rodzina rozpoczęła sądową batalię. Zgodnie z wolą gwiazdy, spadek miał trafić do jej bratanka Kuby Sienkiewicza, wokalisty zespołu Elektryczne Gitary. Z tą decyzją nie mogła się pogodzić córka aktorki, Julia Przyłubska, a także kuzynka Kuby. Walka o spadek trwała długie lata. W jego skład wchodził między innymi dom w Warszawie.

Zobacz wideo

Spadek po Krystynie Sienkiewicz został rozdzielony

Spadek po Krystynie Sienkiewicz zapoczątkował aferę medialną. Wojna trwała ponad cztery lata. Warto podkreślić, że córka aktorki nie miała najlepszych relacji z mamą. Julia miała sprawiać wiele problemów. Pomimo tego, Krystyna Sienkiewicz wspierała ją finansowo, gdy się zadłużyła. Jak się okazało, to właśnie Kuba Sienkiewicz opiekował się ciocią aż do końca. Aktorka przepisała mu wszystko. Sąd stanął po jego stronie. Sprawa skończyła się prawomocnie, a zgodnie z orzeczeniem Kuba uzyskał spadek w całości. Od niedawna jest właścicielem domu na warszawskich Bielanach. Postanowił go wyremontować. Planuje zrobić z niego miejsce spotkań dla seniorów. W rozmowie z "Faktem" opowiedział o szczegółach planu.

Takie miejsce na spotkania literackie, czyli czytelnię pod nazwą 'Czaruś' od imienia ostatniego psa Krystyny Sienkiewicz. Tutaj na Bielanach jest zainteresowanie ze strony seniorów, jeśli chodzi o spotkania z twórcami, którzy chcieliby czytywać poezję w gronie innych piszących autorów. Chciałbym móc takie warunki stworzyć takim osobom - powiedział Kuba Sienkiewicz

Według pomysłu muzyka, dom będzie miał różne funkcje. Kubie udało się już przerobić piwnicę. Sala ma 50 metrów. Wokalista Elektrycznych Gitar tam urządzać próby swojego zespołu. Obecnie zajmuje się remontem reszty pomieszczeń. 

Kim była Krystyna Sienkiewicz?

Krystyna Sienkiewicz była znaną aktorką. Występowała nie tylko w teatrze, ale również w telewizji. Debiut na dużym ekranie zaliczyła w 1958 roku w produkcji Wojciecha Jerzego Hasa "Pożegnania". Rozpoznawalność przyniosły jej role w filmach takich jak "Lekarstwo na miłość", "Rzeczpospolita babska" i w serialu "Rodzina Leśniewskich". Można było ją podziwiać także w kabaretach. Od 1958 do 1966 roku grała w Kabarecie Starszych Panów. Pojawiała się również w programie Olgi Lipińskiej. 

Krystyna Sienkiewicz była dwukrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym partnerem był Włodzimierz Rylski. Drugi raz ułożyła sobie życie z Andrzejem Przyłubskim, z którym adoptowała córkę Julię. Aktorka zmarła w 2017 roku. Miała 81 lat. Powodem były komplikacje spowodowane infekcją układu oddechowego. Krystyna Sienkiewiczmiała problemy ze zdrowiem już wcześniej. Zdiagnozowano u niej czerniaka oka, przeszła również udar mózgu.