Krystyna Sienkiewicz nie żyje. Miała 81 lat

W nocy z soboty na niedzielę zmarła Krystyna Sienkiewicz. O jej śmierci poinformował na Facebooku jej bratanek, piosenkarz Kuba Sienkiewicz.

Kuba Sienkiewicz na swoim Facebooku w niedzielę rano poinformował o śmierci Krystyny Sienkiewicz. Legendarna aktorka zmarła w wieku 81 lat.

Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz - napisał na Facebooku Kuba Sienkiewicz.

Krystyna Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 w Ostrowi Mazowieckiej. Wychowywała ją stryjeczna ciotka jej ojca Ryszarda. Zaopiekowała się małą Krystyną, po śmierci jej rodziców (zostali zamordowani w czasie wojny). Już jako mała dziewczyna Krystyna Sienkiewicz interesowała się sztuką. Ta miłość zaowocowała studiami na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Nie planowała zostać aktorką. Swój talent odkryła przez przypadek, gdy miała zastąpić chorą koleżankę w spektaklu STS (Studencki Teatr Satyryczny). Szybko okazało się, że świetnie sprawdza się na scenie. Na stałe dołączyła do zespołu, a niebawem zaczęła dostawać angaże w profesjonalnych warszawskich teatrach.

Grała na deskach Ateneum im. Stefana Jaracza, Teatru Rozmaitości, Teatru Syrena, Teatru  Komedia, Scena Prezentacje, Na Woli, Rampa i Teatrze Polskim w Poznani. Świetnie odnajdywała się w repertuarze komediowym. Jednym z najważniejszych etapów w jej życiu była współpraca z Kabaretem Starszych Panów (1958–1966).

Krystyna Sienkiewicz miała dwóch mężów. Pierwszym był piosenkarz Włodzimierz Rylski, potem związała się Andrzejem Przyłubskim. Aktorka ma adoptowaną córkę, Julię. Kuba Sienkiewicz, który poinformował o śmierci gwiazdy, jest synem jej brata. 

Zobacz wideo

ZI