Gwyneth Paltrow zeznała w sprawie wypadku na stoku. Uważała, że był próbą napaści seksualnej

Gwyneth Paltrow stanęła przed sądem z powodu oskarżenia o spowodowanie wypadku na stoku narciarskim, którego skutkiem miały być poważne obrażenia poszkodowanego. Aktorka zeznała, że kolizja nie tylko nie była jej winą, ale też sądziła, że mężczyzna chciał ją zaatakować.

Gwyneth Paltrow 21 marca 2023 roku uczestniczyła w pierwszej rozprawie dotyczącej zderzenia na stoku narciarskim w stanie Utah. Aktorka w 2016 roku miała być sprawczynią kolizji, której efektem miał być trwały uszczerbek na zdrowiu doktora Terry'ego Sandersona. Mężczyzna twierdzi, że w wyniku wypadku doznał m.in. uszkodzenia mózgu. Wytoczył Paltrow proces z powództwa cywilnego i walczy obecnie o odszkodowanie w wysokości 300 tysięcy dolarów. Aktorka podczas kolejnej rozprawy oskarżyła mężczyznę o próbę napaści seksualnej.

Zobacz wideo Popkultura odc. 60

Gwyneth Paltrow ofiarą molestowania seksualnego?

Początkowo doktor Terry Sanderson, który oskarżył Gwyneth Paltrow o spowodowanie wypadku, wnioskował o odszkodowanie w wysokości aż trzech milionów dolarów. Jego pełnomocniczka zmienił jednak żądania i Sanderson obecnie domaga się "jedynie" 300 tys. dolarów. Prawniczka Sandersona podkreślała we wcześniejszej rozprawie, że od zdarzenia mężczyzna cierpi na trwałe problemy zdrowotne. Teraz głos w sprawie zabrała Paltrow. Aktorka sądziła, że podczas zdarzenia na stoku padła próbie napaści na tle seksualnym. Zeznania gwiazdy opublikował portal TMZ.

To była pierwsza myśl, jaka przeszła mi przez głowę. Było dziwne chrząkanie i poczułam na mnie obce ciało, więc próbowałam zrozumieć, co się dzieje. Mój umysł działał bardzo szybko.

Prawnik Gwyneth Paltrow interweniował

W odpowiedzi na zeznania aktorki prawniczka oskarżyciela starała się dociekać, jak miało dokładniej wyglądać to zdarzenie. Dopytywała aktorkę, czy jej klient ocierał się o Paltrow lub napierał na nią w niestosowny sposób. Gwyneth potwierdziła jej słowa. Po wstępnych ustaleniach mecenas poszkodowanego narciarza prosiła gwiazdę o zilustrowanie przed sądem, jak miała wyglądać domniemana próba napaści seksualnej, której miał się dopuścić jej klient. Adwokat Gwyneth Paltrow wzniósł sprzeciw o dalsze pytania na ten temat, a sąd przychylił się do jego prośby. 

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.