Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor znany z "Na Wspólnej" miał 38 lat

Łukasz Gajdzis, aktor i reżyser zmarł w wieku 38 lat. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów.

Łukasz Gajdzis był aktorem i reżyserem, a także byłym dyrektorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Znany był z takich seriali jak "Na Wspólnej",  "Na sygnale" czy "Komisarz Alex". Wcielił się także w lekarza w filmie "Johnny".

Zobacz wideo Cleo straciła wujka. Nagrała dla niego piosenkę

Łukasz Gajdzis nie żyje

Informacja o jego śmierci pojawiła się na profilu w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Dyrektorów Teatru.

Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje - poinformowało.

Na Facebooku pożegnał go scenograf Łukasz Błażejewski. Opublikował poruszający wpis i wspólne zdjęcia.

Snuliśmy plany o wspólnej operze (...) Kiedy Łukasz objął dyrekturę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zaprosił mnie do międzynarodowej produkcji "Komedia omyłek" Szekspira w reżyserii Jean - Philippe Salério, a następnie do dwóch ogromnych produkcji już jako reżyser tych przedsięwzięć: "Kopciuszek" Joëla Pommerata, gdzie do roli macochy namówił Katarzynę Figurę i "Amadeusza" Petera Shaffera, w której prócz zespołu aktorskiego wzięło udział 20 tancerzy, orkiestra, chór i śpiewaczka operowa - napisał.
Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów wiec jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi - dodał.

Łukasz Gajdzis w 2006 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, a pięć lat później ukończył Podyplomowe Studia z Zakresu Reżyserii Opery i Innych Form Teatru Muzycznego w PWST w Krakowie. W latach 2007-2012 występował w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, później pracował jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. W 2017 roku został dyrektorem Teatru Polskiego i pozostawał nim do 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.