Antek Królikowski wydał oświadczenie i pokazał dokumenty z policji. "Został mi postawiony zarzut"

Antek Królikowski zabrał głos. Chodzi o jego ostatnie kłopoty z prawem. Aktor, będąc pod wpływem środków odurzających, został bowiem zatrzymany przez policję.

Antek Królikowski 18 lutego został zatrzymany przez policję. Aktor prowadził auto i był wówczas pod wpływem marihuany. Teraz na Instagramie wydał oświadczenie w tej sprawie. 

Zobacz wideo Antek Królikowski opublikował wideo ze szpitala
Dziękuje adwokatowi @steliosalewras za pomoc oraz @wolne_konopie za wsparcie. Pozdrawiam wszystkich pacjentów - napisał na Instagramie.

W długim dokumencie gwiazdor broni medycznej marihuany. Przypomnijmy, że sam cierpi na stwardnienie rozsiane, w którego terapii bywa stosowana medyczna marihuana.

Szanowni, stało się dla mnie powinnością, by w obecnej sytuacji podjąć rolę rzecznika pacjentów medycznej marihuany, u których THC utrzymuje się w płynach ustrojowych nawet przez kilka dni od ostatniego zażycia i nie jest to związane z upośledzeniem zdolności prowadzenia pojazdów. Jest na ten temat wiele badań naukowych, o czym Wolne Konopie i mój obrońca piszą od lat - zaczął.

Na tym nie koniec, bo aktor dołączył do wpisu dwie strony maszynopisu protokołu policyjnego.  

W celu zachowania pełnej transparentności zamieszczam zdjęcia robionych dzisiaj na komisariacie policji wyjaśnień. Został mi postawiony zarzut prowadzenia pod wpływem THC wyłącznie w oparciu o ujawnione stężenie THC we krwi - czytamy.

Dalej aktor wyjaśniał, że zażywał środek przepisany mu przez lekarza, a więc marihuanę, którą nabył legalnie w aptece. 

Stężenie wynika z zażycia marihuany medycznej, kupionej w aptece, na podstawie zalecenia lekarza. Zażyłem leki około 15 godzin przed prowadzeniem pojazdu. Powszechną wiedzy jest, że efekt psychoaktywny po zażyciu marihuany, w tym zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów, trwają około czterech godzin od zażycia, w przypadku waporyzacji. Podobne w tym zakresie są zalecenia lekarza, który prowadzi moje leczenie marihuaną.

Aktor dodał, że będzie starał się o to, by policja zabezpieczyła nagrania z kamer, na których ma być widać moment zatrzymania. Ten dowód ma pokazać, w jakim stanie był Królikowski. Na tym nie koniec, bo gwiazdor chce wspierać wszystkich tych, którzy stosują medyczną marihuanę i mają z tego powodu problemy. 

 

Wszyscy jesteście zaproszeni na NOC OSCAROWĄ Plotka i Radia Złote Przeboje! Program na antenie radia poprowadzą Marcin Wolniak i Wojtek Babiarczyk. Od 3:30 nasi dziennikarze będą relacjonować to, co będzie się działo w Dolby Theatre w Los Angeles. Szykujcie popcorn i szampana albo po prostu dużo kawy. Stroje wieczorowe nieobowiązkowe!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.