To oficjalne. Książę Harry i Meghan Markle dostali maila w sprawie koronacji. Rzecznik pary komentuje

Media brytyjskie przez długie tygodnie dywagowały, czy król Karol III zaprosi swojego młodszego syna na uroczystość koronacji. Teraz rzecznik księcia Harry'ego i Meghan Markle informuje o mailu z Pałacu.

Książę Harry i Meghan Markle otrzymali zaproszenie od króla Karola na uroczystość koronacji. Sussexowie jak do tej pory nie dali jednak oficjalnej odpowiedzi do pałacu, czy zamierzają pojawić się na ceremonii. Wszystko dzieje się w czasie eksmisji z Frogmore i skandalu wywołanego przez wyznania księcia w biografii "Ten drugi". 

Zobacz wideo Jakim królem będzie Karol III?

Harry i Meghan zaproszeni na koronację. Nie dali jeszcze odpowiedzi 

Kilka dni po tym, jak król Karol III podjął decyzję o eksmisji księcia Harry'ego i Meghan Markle z posiadłości Frogmore, do pary dotarło zaproszenie na koronację. W ostatnich miesiącach w brytyjskich mediach pojawiało się wiele rozważań odnośnie do tego, czy król zdecyduje się zaprosić młodszego syna na zaplanowaną na maj uroczystość. Relacje pomiędzy Windsorami stały się wyjątkowo napięte, ponieważ w udzielonych wywiadach i w biografii "Ten drugi" Harry wyjawił wiele intymnych szczegółów, które nie stawiają rodziny królewskiej w najlepszym świetle. Teraz rzecznik Sussexów potwierdził zaproszenie z pałacu. 

Mogę potwierdzić, że książę otrzymał niedawno korespondencję e-mailową z biura Jego Królewskiej Mości dotyczącą koronacji. Natychmiastowa decyzja o obecności księcia i księżnej nie zostanie przez nas w tej chwili ujawniona - powiedział rzecznik Harry'ego i Meghan w rozmowie z "The Times".

książę Harry, Meghan Markleksiążę Harry, Meghan Markle Fot. zz/NDZ/STAR MAX/IPx/EN

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Koronacja króla Karola odbędzie się 6 maja. Dzień później w Windsorze zaplanowany jest uroczysty koncert ku czci nowo wybranego króla. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.