Edyta Górniak odwiedziła weterana w jego setne urodziny. Zrobiła mu prezent. To było niezwykłe przeżycie

Edyta Górniak wybrała się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii, żeby spotkać się z jednym z polskich żołnierzy, który brał udział w bitwie o Monte Casino. Piosenkarka nie kryła wzruszenia. Opowiedziała o patriotyzmie.

Edyta Górniak ma bardzo otwartą sferę duchową. W mediach społecznościowych często umieszcza materiały o aniołach, świetlistych istotach i energii, a teorie wokalistki dotyczące szczepionek, globalnych spisków, reptilian i bio robotów zdaniem wielu osób niosą za sobą pewne zagrożenie. Edyta Górniak angażuje się również w sprawy bardziej przyziemne. W jednej z rozmów z "Super Expressem" piosenkarka ze wzruszeniem opowiadała o spotkaniu z żołnierzem, który walczył w bitwie o Monte Cassino, Edmundem Szymczakiem.

Zobacz wideo Edyta Górniak w nowej fryzurze

Edyta GórniakEurowizja 2023. TVP zaprosiła Górniak do współpracy: "postawi kropkę nad i"

Edyta Górniak spotkała się z żołnierzem 

Porucznik Edmund Szymczak był w Armii Andersa, a 29 stycznia 2023 roku obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji mężczyzna otrzymał Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości przyznawany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Z kolei Edyta Górniak miała nagrać specjalny urodzinowy film dla jubilata, ale zamiast tego postanowiła wybrać się do niego osobiście i poleciała do Wielkiej Brytanii. W rozmowie z "Super Expressem" opowiedziała, dlaczego podjęła taką decyzję. 

Uznałam, że dla tak wielkiej i ważnej postaci historycznej nagranie filmiku z pozdrowieniami jest zbyt groteskowym prezentem - przyznała Edyta Górniak.

Weronika Rosati i Piotr Adamczyk, Piotr KraśkoKraśko spotykał się z Górniak. Wieczorkowski z Rosati. Zapomniane związki gwiazd

W dalszej części rozmowy z "Super Expressem" Edyta Górniak wyznała, że spotkanie z Edmundem Szymczakiem było jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń. 

To spotkanie było jednym z najbardziej wzniosłych i przejmujących momentów całego mojego życia. Zawsze miałam ogromny szacunek do munduru, dlatego że babcia opowiadała mi w dzieciństwie historie ze swojego życia. Dorosłam w szacunku dla poświęcenia życia w imię wolności. Ale tak naprawdę dopiero mój syn obudził we mnie patriotyzm, przynosząc do domu ogromną wiedzę ze szkoły wojskowej - opowiadała Edyta Górniak.

Edyta Górniak nigdy nie ukrywała, że od najmłodszych lat miała szacunek dla żołnierzy i polskiej historii, który starała się przekazać własnemu synowi. W 2022 roku wokalistka wystąpiła na koncercie "Murem za polskim mundurem" organizowanym przez Telewizję Polską.

Więcej o: