Były mąż wokalistki zatrzymany. Emilowi S. zostaną postawione dodatkowe zarzuty

Doszło do zatrzymania producenta filmowego Emila S., który jest byłym mężem znanej wokalistki. O zatrzymaniu poinformowała w środę 8 lutego rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

We wtorek 7 lutego Emil S. został zatrzymany na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Poinformowała o tym rzeczniczka Aleksandra Skrzyniarz. Prokuratura ma mu przedstawić dodatkowe zarzuty związane ze śledztwem dotyczącym z przestępczej działalności mężczyzny. Już jakiś czas temu okazało się, że jego spółka nie rozlicza się z inwestorami. Do tej pory producent filmowy usłyszał 45 zarzutów, a mają mu zostać przedstawione kolejne. 

Emil S. zatrzymamy. Prokuratura postawi mu dodatkowe zarzuty

We wtorek, 7 lutego na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymany został Emil S., podejrzany w postępowaniu dotyczącym działania na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmową - poinformowała PAP prokurator Aleksandra Skrzyniarz w środę 8 lutego.

Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, były mąż wokalistki zostanie jeszcze w środę doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wcześniej można było dowiedzieć się z przesłanej wiadomości przez Rzeczniczkę Prasową Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w 2021 roku producent usłyszał 45 zarzutów. Podczas toczącego się śledztwa zebrany materiał dowodowy wskazuje, że Emil S. z premedytacją działał na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów. 

ZOBACZ: Prokuratura odpowiada na zatrzymanie Emila S. "Przedstawiono łącznie 45 zarzutów" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 r. t

Emilowi S. przedstawiono łącznie 45 zarzutów obejmujących udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie, a następnie przeniesienia na nią majątku w postaci pieniędzy w kwocie ponad 12 mln złotych. Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych. Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe - poinformowała nas kilka miesięcy temu Rzeczniczka Prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na temat moment nie wiadomo, jak szczegółowo wyglądają wszystkie zarzuty. 

Więcej o: