Nie żyje gwiazda "Klanu". Wojciech Walasik miał 60 lat

Zmarł Wojciech Walasik. Aktor serialowy i teatralny znany głównie z "Klanu". Miał 60 lat. Są już podane pierwsze informacje o pogrzebie.

3 lutego zmarł Wojciech Walasik, aktor znany szerszej publiczności z roli w serialach "Klan" czy "Ojciec Mateusz". Miał 60 lat. Przez ostatnie lata zmagał się z ciężką chorobą. Informację przekazano na fanpage-u Akademii Muzycznej w Łodzi. Znane są już pierwsze szczegóły pogrzebu.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

Nie żyje gwiazda "Klanu". Miał 60 lat

Wojciech Walasik w ostatnich latach życia był zmuszony zrezygnować z telewizyjnej kariery. Zmagał się z nieuleczalną chorobą. W zeszłym roku jego przyjaciele zorganizowali zbiórkę, aby wesprzeć go także w problemach finansowych.

Wojciech Walasik od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie – pisali w ubiegłym roku pod zbiórką.

6 lutego media obiegła informacja o śmierci aktora. O przykrej wiadomości poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, gdzie Walasik był wykładowcą.

Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł Wojciech Walasika, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011.

Podano także pierwsze informacje o pogrzebie.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 lutego 2023 roku (środa) o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie. Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00.

Życiorys Wojciecha Walasika

Urodzony 20 maja 1963 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. "Filmówkę" ukończył w roku 1987. W latach 1987-88 był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, a w latach 1988-97 – z łódzkim Teatrem Studyjnym ’83 im. Juliana Tuwima. Od roku 1997 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi. Często brał udział w produkcjach kinowych i telewizyjnych – występował m.in. w "Pokłosie", "Psy", "Plebania", "Kryminalni", "Ojciec Mateusz" i "Klan". Oprócz aktywności scenicznych działał jako lektor, reżyser koncertów i spektakli, a także tworzył muzykę do przedstawień teatralnych. Z łódzką Akademią Muzyczną związał się w roku 2001. Uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej. Był reżyserem akademickich przedstawień operowych. W 1988 otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 roku został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.