Kinga Rusin nie żałowała pieniędzy na WOŚP. Jej cel? Utrzeć nosa PiS-owi!

Kinga Rusin od lat wspiera WOŚP. Dziennikarka jednak nie byłaby sobą, gdyby przy tej okazji nie wbiła szpili rządzącym. "Zwykli obywatele muszą wziąć odpowiedzialność za wyposażenie służby zdrowia" - wypomniała.

Mimo że Kinga Rusin już od kilku lat nie mieszka w Polsce, to sprawy związane z jej krajem są nadal bliskie prezenterce. Tym razem dziennikarka opublikowała w mediach społecznościowych filmik, na którym mówi, że wspiera WOŚP całym sercem. Rusin wpłaciła na zbiórkę publiczną pokaźną kwotę i zaapelowała do obywateli o pomoc w akcji charytatywnej. Przy okazji wypunktowała rządzącym ich grzechy.

Polecamy: Kinga Rusin pokazuje kreację, która zachwyciła ukochanego. Okazja do świętowania raczej nietypowa

Zobacz wideo Rozenek pokazała klasę. Tak odpowiedziała na hejt Rusin!

Aleksandra KwaśniewskaKwaśniewska uwiła klimatyczne gniazdko. Kwiaty w łazience to początek

Kinga Rusin krytykuje PiS. Zrobiła to z powodu WOŚP

Kinga Rusin wrzuciła do sieci wpis, w którym opowiedziała, ile znaczy dla niej działalność WOŚP-u. Dziennikarka nie kryje, że idea pomocy jest jej bardzo bliska, dlatego wpłaciła na zbiórkę pokaźną sumę, wszystko w szczytnym celu.

Dziś gramy z Orkiestrą! Pokażmy rządowi w roku wyborczym, jak wygląda prawdziwa mobilizacja, że nie damy się zastraszyć i zniechęcić, bo ludzi dobrej woli jest więcej! Grajmy z Orkiestrą na przekór pisowskiej propagandzie. Pobijmy kolejny rekord hojności. Wygrajmy lepszą, zdrowszą pod każdym względem Polskę!
My z Markiem tradycyjnie, jak co roku, też chcemy się dołożyć do wspólnej orkiestrowej skarbonki! Zasilimy konto WOŚP ponad 30 tysiącami złotych, żeby wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego do diagnostyki sepsy. Serdecznie namawiamy do wpłat i licytacji. Każdy gest ma znaczenie - podkreśliła.
 

Oczywiście dziennikarka nie byłaby sobą, gdyby nie dołożyła do postu akcentu politycznego. Wypomniała rządzącym rozdawnictwo i słabe wyposażenie polskiej ochrony zdrowia.

W czasach kryzysu i inflacji, w którą wpędziła nas nieodpowiedzialna polityka finansowa PiS, w czasach rozdawnictwa państwowych pieniędzy, których brakuje na wszystko, co ważne, (...) to zwykli obywatele muszą wziąć odpowiedzialność za wyposażenie służby zdrowia, żeby nie odstawała od światowych standardów, żeby zdrowiej nam się żyło w tym coraz bardziej chorym kraju - podsumowała.

Zgadzacie się z jej zdaniem?

Więcej o: