Youtuberka ma 23 lata i chce poddać się eutanazji. Jest wykończona chorobą. "Doszłam do ściany"

Youtuberka, znana pod pseudonimem Olympe pod koniec roku zamierza zakończyć swoje życie. Ma dopiero 23 lata i chce poddać się eutanazji. Powodem tej dramatycznej decyzji ma być rzadka choroba, na którą cierpi. Schorzenie ma przysparzać jej problemów.

Francuska youtuberka Olympe ujawniła, że chce poddać się eutanazji pod koniec tego roku. 23-latka jest bardzo popularna w swoim kraju. Na Instagramie śledzi ją ponad 250 tysięcy użytkowników. Podobną liczbę obserwatorów zgromadziła w serwisie YouTube. Na jednym z filmów wyznała, że choruje na dysocjacyjne zaburzenia osobowości. Schorzenie do tego stopnia uprzykrza jej normalne funkcjonowanie, że chce zakończyć swoje życie.

Zobacz wideo Julia Wieniawa szczerze o hejcie, depresji i samobójstwach

Francuzka nie ma już siły na walkę z chorobą. Nie może nad nią zapanować

Zaburzenie Olympe objawia się u niej występowaniem wielu osobowości, które przejmują kontrolę nad jej zachowaniem i decyzjami. W jej przypadku ma być ich około 40. Francuzka przekonuje, że jej przypadłość jest spowodowana traumą sprzed lat. Jako dziecko trafiła aż do dwudziestu różnych rodzin zastępczych, jednak żadna nie zajęła się nią na stałe. W okresie dojrzewania 23-latka miała również zostać kilkukrotnie zgwałcona. Młoda kobieta nie chce dłużej walczyć o normalność. Twierdzi, że nie ma już na to siły, a jedynym wyjściem ma być eutanazja. W tym celu skontaktowała się ze specjalistycznym instytutem w Belgii.

W ostatnim kwartale 2023 roku będę chciała poddać się eutanazji w Belgii. Skontaktowałam się już z lekarzami. Mimo że jestem bardzo odporną osobą, to mam swój próg wytrzymałości. To moje życie i trudna decyzja, którą już podjęłam. Doszłam do ściany. Jestem już tym wszystkim naprawdę zmęczona - wyznała Olympe na Instagramie.

Decyzja Olympe spotkała się z nieprzychylnym odbiorem ze strony internautów. Wielu z nich zarzuca jej, że promuje samobójstwo. Inni są przekonani, że 23-latka próbuje się wybić w mediach społecznościowych dzięki swojej historii. Youtuberka zaprzecza wszelkim oskarżeniom. Podkreśla, że opowiedziała o swojej decyzji w celu uświadomienia odbiorców, jak wygląda życie z chorobą psychiczną.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. TUTAJ znajdziesz również przydatne numery telefonów, pod którymi dyżurują specjaliści, gotowi pomóc w kryzysowej sytuacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.