"Milionerzy". Przy pytaniu o milion zadzwonił do ojca, ale nie chciał prosić o pomoc. Padło za to nieoczekiwane wyznanie

Był zwycięzca pierwszej edycji amerykańskich "Milionerów". Wykorzystał telefon do przyjaciela, żeby zadzwonić do ojca. Nie chciał jednak od niego rady ws. pytania.

John Carpenter przeszedł do historii "Milionerów" jako pierwszy zwycięzca programu. Uczestnik amerykańskiej edycji szedł jak burza do celu. Gdy dotarł do finałowego pytania o tytułowy milion, postanowił zadzwonić do przyjaciela. Wybrał telefon do ojca, ale nie poprosił go o pomoc. Chciał mu powiedzieć coś ważniejszego.

Polecamy: Największa afera w historii "Milionerów". Zdobył milion, a potem został skazany

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Donatella VersaceHadid długo ukrywała, że poprawiła nos. Khloe dziś żałuje jednego z zabiegów

Wygrał milion i chciał wykorzystać telefon do przyjaciela. Zrobił to, choć nie potrzebował pomocy

John Carpenter na początku studiował ekonomię, a później po zdanych egzaminach rządowych stał się pracownikiem państwowym w urzędzie podatkowym. 19 listopada 1999 roku spróbował swoich sił w amerykańskiej edycji "Milionerów". Słusznie, ponieważ został pierwszym zwycięzcą teleturnieju w historii. Widzowie zapamiętali nie tylko jego spektakularną wygraną, ale także telefon do ojca, który wykonał przy pytaniu o milion. Na początku wytłumaczył prowadzącemu, dlaczego chce zadzwonić do ojca.

Myślałem, że wyglądałbym na zarozumiałego, gdybym nie użył żadnego koła ratunkowego, więc postanowiłem udawać. - podkreślił.
 

Po jego zabawnej odpowiedzi widzowie byli zdumieni, ale prowadzący zgodnie z jego prośbą połączył go z ojcem, z którym chciał porozmawiać, wykorzystując telefon do przyjaciela.

Cześć, tato. Tak właściwie nie potrzebuję twojej pomocy. Chciałem ci tylko dać znać, że za chwilę wygram milion dolarów, ponieważ prezydent, który wystąpił w "Laugh-In" to Richard Nixon i to jest moja ostateczna odpowiedź - podsumował.

Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem w mediach, a widzowie chętnie opowiadali innym o "najmocniejszym uczestniku" wszystkich edycji "Milionerów".

Więcej o: