Rodzina zaginionego Juliana Sandsa wydała oświadczenie. "Heroiczna walka"

Julian Sands poszukiwany jest od 11 dni w górach San Gabriel na północ od Los Angeles. Rodzina brytyjskiego aktora wydała oświadczenie.

Julian Sands zaginął w górach San Gabriel na szlaku na Mount Baldy 13 stycznia. Do tej pory nie udało się odnaleźć brytyjskiego aktora, który nadal jest poszukiwany. Najbliżsi Brytyjczyka dziękują służbom za "heroiczną walkę" o znalezienie jakichkolwiek śladów mężczyzny.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Julian Sands Julian Sands zaginął. Już kiedyś omal nie stracił życia w górach

Rodzina Juliana Sandsa wydała oświadczenie

Rodzina aktora mimo mijającego czasu zdaje się nie tracić nadziei na odnalezienie Sandsa żywego. Wydali oświadczenie, w którym dziękują służbom za heroiczną walkę o sprowadzenie ich bliskiego całego i zdrowego do domu:

Z całego serca dziękujemy członkom biura szeryfa hrabstwa San Bernardino, którzy koordynują akcją poszukiwawczą naszego ukochanego Juliana. Dziękujemy za heroiczną walkę dzielnym drużynom poszukiwawczym, które mierzą się z trudnymi warunkami na ziemi i w powietrzu, żeby sprowadzić Juliana do domu. Jesteśmy poruszeni płynącą w naszą stronę miłością i wsparciem - napisano w oświadczeniu, opublikowanym na stronie biura szeryfa.

Władze również dołożyły swoje dwa zdania na temat postępów w poszukiwaniach:

Wchodzimy w 11. dzień poszukiwań Juliana Sandsa na Mount Baldy, co jest możliwe dzięki determinacji i bezinteresowności wszystkich ludzi zaangażowanych w tę akcję. Nadal będziemy korzystać z tych zasobów - napisano.

Obecnie nadal nie ma możliwości prowadzenia poszukiwań na ziemi - warunki atmosferyczne w rejonie ponownie pogorszyły się.

Julian Sands zaginął

Julian Sands wybrał się na szlak na górę Mount Baldy ponad tydzień temu. Kiedy w piątek 13 stycznia nie wrócił do domu, żona aktora zawiadomiła służby. Rozpoczęły się bardzo trudne poszukiwania - warunki pogodowe w rejonie określano jako "ekstremalnie niebezpieczne", dlatego aktora szukano głównie przy pomocy najpierw helikopterów, a potem już tylko bezzałogowych dronów. W rejonie gór San Gabriel w ostatnim tygodniu dochodziło do ogromnych opadów śniegu, ogłoszono zagrożenie lawinowe, zaś potężny wiatr doprowadzał do oblodzenia szlaków.

Alec Baldwin, Hilaria Baldwin Baldwin odpiera zarzuty o seksualizację syna. Poszło o podpis pod zdjęciem

Julian Sands nie daje znaku życia od 13 stycznia, ale to nie oznacza całkowitego braku postępów. Po kilku dniach znaleziono na jednym z parkingów jego samochód. Kiedy do akcji dołączyły służby federalne, udało się odebrać także sygnał telefonu komórkowego - niestety komórka aktora potem już zakończyła swój żywot, przez co niemożliwe jest jej dokładne namierzenie. Władze oświadczyły, że nie mają wyznaczonej żadnej daty zakończenia poszukiwań.

Więcej o: