Brytyjski aktor Julian Sands zaginął w górach. Trwają poszukiwania

Brytyjski aktor Julian Sands zaginął w górach w południowej Kalifornii. Jego żona zgłosiła zaginięcie w piątek 13 stycznia.

Julian Sands to 65-letni aktor pochodzący z Wielkiej Brytanii, znany z takich produkcji, jak "Pokój z widokiem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Jak informuje BBC, zaginął w piątek 13 stycznia w paśmie górskim San Gabriel, a dokładniej na szlaku Baldy Bowl. Trwają poszukiwania, jednak ze względu na trudne warunki pogodowe, prowadzone są jedynie z powietrza.

Zobacz wideo Ostatnie nagranie z Iwoną Wieczorek

Julian Sands zaginął w górach

Zaginięcie aktora zgłosiła jego żona w piątek wieczorem około godziny 19.30 lokalnego czasu. Jak informuje departament szeryfa hrabstwa San Bernardino, jego poszukiwania rozpoczęto krótko po zgłoszeniu. W sobotę wieczorem grupy ratunkowe musiały jednak zostać wycofane, ze względu na złe warunki pogodowe i zagrożenie lawinowe. Poszukiwania kontynuowane są z powietrza za pomocą helikopterów i dronów.

Z tego co rozumiem, wyszedł gdzieś tego dnia na wycieczkę, a kiedy nie wrócił, rodzina zgłosiła jego zaginięcie - powiedziała telewizji KABC-TV Gloria Huerta, rzeczniczka Departamentu Szeryfa San Bernardino.

Wiadomo, że trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby. W tym obszarze w ciągu ostatniego miesiąca władze przeprowadziły 14 akcji ratunkowych. Dwoje turystów zmarło na szlaku w wyniku wypadku lub zranienia.

Julian Sands - kariera

Julian Sands pierwszą dużą rolę otrzymał w serialu  "A Married Man". Najbardziej kojarzony jest z filmów  "Pokój z widokiem" i "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest" Krzysztofa Zanussiego. Wystąpił także w produkcji "Dziewczyna z tatuażem" i serialu "Tajemnice Smallville".