Alec Baldwin z kryminalnym zarzutem! Chodzi o strzały na planie filmu "Rust"

Prokuratura Okręgowa z Santa Fe oświadczyła, że w tym tygodniu Alec Baldwin będzie miał postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Oznajmiono także, że dowody wobec aktora są wystarczające.

Aktorowi Alecowi Baldwinowi zostaną postawione zarzuty o nieumyślne spowodowanie śmierci. Ma to związek ze strzałem na planie filmu "Rust". Aktor posługiwał się wówczas rekwizytem, z którego zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins. 

Zobacz wideo Przeżyła strzelaninę w USA, teraz krytykuje Trumpa i łatwy dostęp do broni

Alec Baldwin oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci

W czwartek 19 stycznia prokuratura z Santa Fe oświadczyła, że Alec Baldwin zostanie oskarżony o nieumyślne zabójstwo. Taki sam zarzut otrzyma także rekwizytorka z planu "Rust", Hannah Gutierrez Reed. Oskarżonym grozi nawet do 18 miesięcy pozbawienia wolności i pięć tysięcy dolarów grzywny. Prokuratura oznajmiła także, że na planie filmowym doszło do rażącego złamania zasad bezpieczeństwa. 

Jeśli ktokolwiek spośród trójki tych ludzi - Alec Baldwin, Hannah Gutierrez-Reed czy David Halls [asystent reżysera -przyp.red]  - wykonałby swoją pracę, Halyna Hutchins dziś by żyła. To jest tak proste - powiedziała prokurator Andrea Reeb.

Do tragedii doszło 21 października 2021 na planie westernu. Postrzelona została operatorka Halyna Hutchins oraz reżyser Joel Souza. Prace nad filmem zostały wstrzymane. 

Alec BaldwinAlec Baldwin Fot. SplashNews/ EN

Dodajmy, że Alec Baldwin w wywiadach wielokrotnie zapewniał, że nie pociągnął za spust. Temu przeczy jednak raport ze śledztwa FBI, który został opublikowany w sierpniu 2022 roku. Stwierdzono w nim, że broń nie wypaliłaby, gdyby nie pociągnięto za spust. Z kolei w październiku 2022 roku stacja CNN poinformowała, że Alec Baldwin zawarł ugodę z rodziną zastrzelonej operatorki. Na jej mocy mąż kobiety, Matthew Hutchins miał zostać producentem wykonawczym filmu, które prace planowano wznowić w sierpniu 2023 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.