Złote Globy. Priscilla Presley z córką u boku. Wyglądają niemal identycznie, choć dzielą je 23 lata

Żona i córka Elvisa Presleya pojawiły się na gali Złotych Globów. Ich zdjęcie może wywołać konsternację.

W nocy z 10 na 11 stycznia czasu polskiego w Los Angeles odbyła się 80. ceremonia rozdania Złotych Globów. Wśród nominowanych filmów aż kilkukrotnie pojawił się "Elvis", za którego reżyserię odpowiadał Baz Luhrmann. Produkcja opowiada o życiu króla rock'n'rolla. Nie brak też fragmentów dotyczących jego relacji z Priscillą Presley. Nic więc dziwnego, że żona legendarnego muzyka pojawiła się na gali. Nie zabrakło też córki pary

Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

Priscilla Presley z córką Lisą Marie. Jak bliźniczki?

Priscilla Presley była modelką i aktorką. Na srebrnym ekranie była widywana do 1999 roku (w 2019 roku wyjątkowo wystąpiła w produkcji "Wedding at Graceland"). Jej córka także próbowała swoich sił w aktorstwie, ale jej filmografia jest bardzo uboga.

O kobietach jest raczej głośno ze względu na liczne skandale. Lisa Marie od lat nie ukrywa, że miała problemy z uzależnieniem od narkotyków, a jej relacje z matką, delikatnie mówiąc, nie należały do najłatwiejszych. Niedługo po śmierci Elvisa (Lisa miała wówczas dziewięć lat), Priscilla umieściła ją w szkole z internatem.

To najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłaś, mamo! Przez cały czas mogłam tam ćpać do woli! - powiedziała kilka lat temu w wywiadzie dla "Playboya".

W tej samej rozmowie przyznała:

Dwa lata później, gdy matka nie mogła już ze mną wytrzymać, bo z powodu kokainy nie spałam przez 72 godziny, wykopała mnie do centrum scjentologicznego. Tam zaczęłam pracować z ludźmi uzależnionymi od narkotyków. To mnie nauczyło odpowiedzialności. Poznałam Danny’ego [muzyka Danny'ego Keougha - przyp. red.], urodziłam dzieci. Uspokoiłam się.

Wygląda na to, że panie zakopały już topór wojenny. Teraz pojawiły się na 80. ceremonii rozdania Złotych Globów, by świętować sukces filmu "Elvis", który był nominowany do nagród w trzech kategoriach: najlepszy film dramatyczny, najlepszy reżyser - film dramatyczny oraz najlepszy aktor w filmie dramatycznym. To właśnie w tej ostatniej kategorii zdobył statuetkę, która trafiła w ręce odtwórcy tytułowej roli Austina Butlera

Panie zapozowały do pamiątkowego zdjęcia z Butlerem i Luhrmannem. Obie miały na sobie ciemne kreacje. Trzeba też przyznać, że wyglądały niemal identycznie. To zaskakujące, biorąc pod uwagę, że dzielą je 23 lata. 

Priscilla Presley, Austin Butler, Lisa Marie Presley i Baz LuhrmannPriscilla Presley, Austin Butler, Lisa Marie Presley i Baz Luhrmann Shutterstock for HFPA/ East News

Warto w tym miejscu przypomnieć, że o Priscilli Presley często mówi się kontekście jej nieudanych operacji plastycznych. Z kolei w ostatnim czasie córka byłej aktorki unika medialnego zgiełku. Media jakiś czas temu donosiły o jej problemach ze zdrowiem psychicznym. Pojawiała się też na pierwszych stronach tabloidów, kiedy wyszła za mąż za Michaela Jacksona, a później za Nicolasa Cage'a. 54-latka czterokrotnie brała ślub. Z żadnym z mężczyzn nie udało jej się stworzyć szczęśliwego związku.