Janusz Kowalski wali w tamburyn. Nagranie stało się memem, a internauci drwią. "O losie"

Janusz Kowalski opublikował na TikToku nagranie z występu po spotkaniu z rolnikami w Sikucinie. Filmik stał się hitem sieci, a internauci nie mają litości.

Janusz Kowalski znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, od których nieraz włos się potrafi zjeżyć na głowie. Poseł pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i jest związany z partią Zjednoczona Prawica. 44-latek aktywny jest również na swoich portalach w mediach społecznościowych - udziela się ochoczo na Twitterze, TikToku, YouTube i Instagramie. Kowalski w ostatnim czasie opublikował nagranie, na którym gra na tamburynie. Filmik szybko rozprzestrzenił się po sieci.

Zobacz wideo Jacek Rozenek o in vitro. "Rozumiem katolickie kontrargumenty"

Janusz Kowalski wali w tamburyn. Nagranie hitem sieci. "O losie"

Nagranie dostępne na oficjalnym TikToku Kowalskiego przedstawia urywek jego występu z kapelą Szadkowiacy, podczas którego polityk gra wspólnie z muzykami na tamburynie. Poseł podpisał filmik:

Zobacz mój występ z kapelą Szadkowiacy po spotkaniu z rolnikami w Sikucinie - czytamy.

Nagranie rozbawiło obserwatorów Kowalskiego. W komentarzach czytamy:

Lepiej pasuje panu to granie niż ta polityka.
O losie. Pasuje jak ulał.
Bardziej odpowiednie miejsce niż sejm... - ironizują internauci.

Nagranie szybko stało się memem. W sieci nie brakuje licznych przeróbek. O swój komentarz pokusił się również tygodnik "Nie", zauważając, że Kowalski nawet nie trzymał tamburyna tam, gdzie należy.

Inny mem z kolei wstawił Kowalskiego grającego na instrumencie do filmiku z występu Black Eyes Peas podczas sylwestra TVP. Przypominamy, że polityk w skandalicznych słowach opisał gest zespołu z tęczowymi flagami, nazywając koncert "homopropagandą". 

Internauci zauważyli również, że na spotkaniu z rolnikami (tuż przed sławetnym występem) Kowalski przemawiał na tle cyfr z balonu "2023" będących w kolorach... tęczy. Posługując się nomenklaturą posła, również prześmiewczo wytykają mu rzekomą "homopropagandę", obnażając tym samym absurd jego słów.

Kim jest Janusz Kowalski?

Janusz Kowalski to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki, znany ze swoich ultraprawicowych poglądów. Poseł pełni obecnie funkcję wiceministra rolnictwa. 44-letni polityk Solidarnej Polski wcześniej był wiceministrem aktywów państwowych. Funkcję sprawował w latach 2019-2021. Jego ponowne pojawienie się w rządzie wywołało szereg kontrowersji. W połowie roku donosiliśmy również o jego starciu w programie "Minęła dwudziesta" z Martą Wcisło. Posłanka wyciągnęła archiwalne zdjęcie swojego interlokutora. Tego się nie spodziewał.

Zobacz też: Ukryty przekaz w nowym serialu TVN. Pozdrowiono partię rządzącą "ruchem ośmiu gwiazdek"

Więcej o:
Copyright © Agora SA