Morderca dziennikarza TVN wciąż na wolności. Wiadomo, na jakim etapie jest śledztwo

Wciąż nie odnaleziono mordercy Pawła K. Czy policja nadal go poszukuje? Do mediów trafiły nowe informacje na temat brutalnej zbrodni.

Zamordowany Paweł K. współpracował ze stacją TVN. Pod koniec marca 2022 roku zmarł w wyniku ran zadanych nożem. Do tragedii doszło w okolicach Parku Śląskiego przy stadionie GKS Katowice w Chorzowie. Brutalnego ataku miał się dopuścić Kamil Żyła, który był zazdrosny, że jego była partnerka spotykała się z 29-letnim dziennikarzem. Sprawca uciekł z miejsca zbrodni. Ślad po nim zaginął. "Super Express" dowiedział się, co obecnie dzieje się w tej sprawie. 

Zobacz wideo Siemianowice Śląskie. Trwają poszukiwania podejrzanego o morderstwo

Kamil Żyła poszukiwany. Prokuratura uruchomiła wszystkie możliwe narzędzia

Nowe informacje na temat poszukiwań mordercy Pawła K. przekazał prokurator Cezary Golik z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie. W rozmowie z dziennikarzami portalu se.pl powiedział, na jakim obecnie etapie jest śledztwo. 

Postępowanie procesowe w tej sprawie zostało zawieszone pod koniec czerwca ubiegłego roku. To jednak nie oznacza, że nic się w tej sprawie nie dzieje. Postępowanie prowadzone jest dwutorowo. Jedno, procesowe, zostało zawieszone, ale Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi nadal czynności poszukiwawcze. Niestety, do tej pory efekt w kategorii ustalenia miejsca pobytu nie zaistniał - powiedział.

Sprawca wciąż przebywa na wolności. Kamil Żyła uciekł za granicę

Po dokonaniu zabójstwa Kamil Żyła uciekł do Niemiec, a następnie ruszył dalej. Na początku maja 2022 roku funkcjonariusze wydali za mężczyzną list gończy, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. List gończy rozesłano kilka godzin po decyzji chorzowskiego sądu, który uwzględnił wniosek prokuratury o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące - był to konieczny warunek do rozpoczęcia oficjalnych poszukiwań. Podejrzany jest także ścigany poza granicami Polski.