Martin Schmitt był jednym z największych rywali Małysza. Kobiety się w nim kochały. Zobaczcie, jak dziś wygląda

Martin Schmitt zakończył karierę skoczka narciarskiego dziewięć lat temu. Sprawdziliśmy, co u niego słychać.

Martin Schmitt karierę skoczka narciarskiego rozpoczął w 1997 roku. To właśnie wtedy, 4 stycznia zadebiutował w Innsbrucku. Jest złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Złoto zdobył też podczas mistrzostw świata w skokach narciarskich w 1999 roku oraz 2001 roku. Aż dwa razy zwyciężył w Pucharze Świata w skokach, sięgając po Kryształową Kulę (chodzi o sezony 1998/1999 oraz 1999/2000). Martin Schmitt był jednym z najmocniejszych rywali Adama Małysza. Utalentowany skoczek 31 stycznia 2014 ogłosił zakończenie sportowej kariery. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rozstał się ze skokami narciarskimi. 

Zobacz wideo Martin Schmitt w "Wilkowicz Sam na Sam"

Martin Schmitt był legendą skoków narciarskich. Co dziś u niego słychać?

Obecnie Martin Schmitt jest jednym z ekspertów Eurosportu, gdzie dzieli się z widzami swoją fachową wiedzą na temat skoków narciarskich. Ma też za sobą studia w niemieckiej Kolonii, gdzie ukończył kierunek trenerski. Uzyskał także dyplom z zarządzania sportem. Było też o nim głośno, gdy pojawił się w niemieckiej odsłonie show "Ninja Warrior".

 

Były skoczek nadal cieszy się dużym uznaniem fanów. Kiedy pojawił się pod skocznią podczas jednego z konkursów 71. Turnieju Czterech Skoczni, szybko otoczył go wianuszek kibiców. 

Klasa sama w sobie. Nie odmówił ani jednego zdjęcia. Martin Schmitt cierpliwie po kwalifikacjach porozmawiał, zrobił zdjęcia, rozdał autografy prawie wszystkim. Prawie, bo trudno było złożyć autograf na gołym brzuchu kibica, więc odpuścili - napisał dziennikarz TVN-u Damian Michałowski na Twitterze, pod zdjęciem byłego sportowca.

Schmitt często gości też w niemieckich mediach. Na eventach pojawia się w towarzystwie żony Andrei Schmitt.

 

Zakochani pobrali się w 2014 roku. Aktualnie razem wychowują sześcioletnią córkę (sportowiec chroni wizerunek pociechy i nie publikuje jej zdjęć w mediach społecznościowych). Na Instagramie Schmitta nie brak jednak wielu prywatnych ujęć, na których chwali się formą. 

 

Do współpracy jakiś czas temu zaprosiła go żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, która zajmuje się fotografią. 

Martin SchmittMartin Schmitt Fot. Instagram/martin.schmitt ; ewabilanstoch/Instagram

Więcej byłego skoczka zdjęć znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. Bardzo się zmienił, od kiedy był u szczytu kariery?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.