Córka Tomasza Karolaka prosiła, by mówić do niej Marcel. "Ciężko było, nie powiem"

Tomasz Karolak był gościem podkastu "WojewódzkiKędzierski", w którym opowiedział, że jego córka zastanawiała się nad swoją tożsamością.

Tomasz Karolak wychowuje 16-letnią córkę Lenę oraz 11-letniego syna Leona ze związku z Violettą Kołakowską. W podkaście "WojewódzkiKędzierski" opowiedział, że nastolatka intensywnie zastanawiała się nad swoją tożsamością. W czasie pandemii doszło także do incydentu, przez który córka aktora trafiła do szpitala.

Zobacz wideo Karolak mówi o córce: Lena bardzo boleśnie psychicznie to odbiera

Córka Tomasza Karolaka "była przez jakiś czas Marcelem"

Córka Tomasza Karolaka początkowo uczyła się w liceum o profilu artystycznym, jednak zmieniła szkołę na wojskową. Tam znalazła nastoletnią miłość. Przy okazji aktor wspomniał, że wcześniej Lena prosiła, by nazywać ją Marcelem:

Poszła do tej szkoły wojskowej i odnalazła tam dyscyplinę, której w szkole artystycznej brakuje. Znalazła miłość i przestała być Marcelem, bo była przez jakiś czas Marcelem. Wcześniej zastanawiała się nad swoją tożsamością. Ciężko było, nie powiem.

Aktor wrócił do czasów nauki zdalnej w trakcie pandemii. Wtedy jego córka mocno wsiąknęła w świat wirtualny. 

Powiedziałem: dobrze, przyjrzymy się temu. Lena była cosplayerką (hobby polegające na przebieraniu się i wcielaniu w postaci fikcyjne - przyp. red.), na fali mangi i tego wszystkiego, gdzie nie ma bohaterów heteroseksualnych, a wszyscy są bardzo otwarci. W czasie pandemicznych nauk weszła w ten bardzo niebezpieczny świat.

Dodał, że Lena wylądowała w szpitalu po tym, jak przedawkowała tabletki przeciwbólowe.

Te wyprawy Leny były bardzo trudne i raz nawet wylądowaliśmy w szpitalu, bo wzięli dwadzieścia sześć Apapów. To był krzyk: zauważcie mnie. Poszła po bandzie. Traumatyczna sytuacja.

W dalszej części podkastu Karolak przyznał, że trudno było mu zrozumieć świat, którym zafascynowana była jego córka. Nie do końca wiedział, jak ma na to reagować, całą sytuację nazwał "buntem", choć poszukiwanie własnej tożsamości to naturalny etap rozwoju u młodych ludzi.

Dziecko leży w szpitalu, ty jesteś analogowy, nie znasz tego świata. A oni zaczęli żyć życiem bohaterów anime do tego stopnia, że łączyli się w pary jak bohaterowie anime. (...) Teraz buntem młodych jest to, że córka mówi mi: ja nie jestem twoją córką, jestem twoim synem. Weź na to zareaguj.

Jeśli jesteście rodzicem w podobnej sytuacji, co Tomasz Karolak, koniecznie przeczytajcie ten artykuł - nie będziecie mieli takich obaw, jak aktor i podejdziecie do sprawy z bardziej otwartym umysłem:

Na koniec dodał, że obecnie Lena nie chce nawet wspominać tamtych wydarzeń - niezależnie od tego, że tata właśnie o nich opowiedział w podcaście:

Jak tylko podejmiesz dyskusję, natychmiast jest kontra. Jeśli to zaakceptujesz, dziecko idzie dalej, jest pierwszy pocałunek z dziewczyną. To testowanie całego świata dookoła. Jak bardzo głęboko w tym wszystkim była moja córka, tak szybko z tego wyszła. Dziś nie chce tego nawet wspominać.

Zdjęcia córki Tomasza Karolaka znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.