Gwiazdy żegnają Emiliana Kamińskiego. Teresa Lipowska wprost: Nie przyjmuję tej wiadomości

Śmierć Emiliana Kamińskiego poruszyła wielu. Uwielbiany aktor zmarł po ciężkiej chorobie w otoczeniu rodziny, w rodzinnym Józefowie. Teraz wspominają go znajomi z branży. Padło wiele wzruszających słów.

Informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego wywołała prawdziwe poruszenie. Aktor przez lata zawodowej pracy zdobył uznanie publiczności i sympatię kolegów i koleżanek z branży. Teraz żegnają go w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Gwiazdy żegnają się z Emilianem Kamińskiem. Joanna Opozda: Rzadko spotyka się tak dobrych ludzi

Pożegnalny wpis pojawił się na instagramowym profilu Joanny Opozdy. Aktorka podkreśliła, że Emilian Kamiński był dobrym człowiekiem o szlachetnym sercu. 

Pan Emilian był osobą niezwykłą. Miałam okazję spędzić z nim trochę czasu i muszę powiedzieć, że rzadko spotyka się tak dobrych ludzi, zwłaszcza w tym środowisku. Pomijam już, że był świetnym aktorem i reżyserem. Był przede wszystkim człowiekiem o szlachetnym sercu - napisała Joanna Opozda.

Joanna Opozda screenJoanna Opozda screen Fot. Instagram.com/asiaopozda

Kolegę pożegnał także Olaf Lubaszenko

Odszedł Emilian. Brakuje słów, brakuje tchu. Wiele pięknych, wspólnych chwil, pracy, wzruszeń, śmiechu. Dziękuję za każdą z nich. I za wszystko, czego mogłem się od ciebie nauczyć. Śpij spokojnie - napisał Olaf Lubaszenko.

Olaf Lubaszenko, Emilian KamińskiOlaf Lubaszenko, Emilian Kamiński Fot. Instagram.com/lubaszenkoo

Przez ostatnie lata swojej zawodowej aktywności Emilian Kamiński grał w popularnym serialu "M jak miłość". Koleżanka z planu, Anna Mucha, podzieliła się na Instagramie poruszającym wspomnieniem. 

Emilian, dziękuję. Wszystkich nas osierociłeś - napisała Anna Mucha na Instagramie.

Anna Mucha, Emilian KamińskiAnna Mucha, Emilian Kamiński Fot. Instagram.com/taannamucha

Na temat śmierci Emiliana Kamińskiego wypowiedziała się także seniorka rodu z serialu o rodzinie Mostowiaków, Teresa Lipowska

Był tak silny. Był cudownym człowiekiem, pasjonatem rzadko spotykanym w naszych czasach. Ja nie mówię tylko o teatrze, który wyciągnął z gruzów i doprowadził do świetności. (...) Zawsze na planie uśmiechnięty, zawsze przygotowany. Ja go bardzo, bardzo lubiłam. Dla Justyny to będzie jakaś koszmarna sprawa, jakiś szok. Ja nie wiem, jak będę z nią rozmawiać. Nie mogę przyjąć do siebie tej wiadomości, że go nie ma - powiedziała Teresa Lipowska w rozmowie z TVP.

Również Cezary Żak na swoim profilu na Instagramie napisał kilka słów o zmarłym Emilianie Kamińskim. 

Umarł jeden z najżyczliwszych ludzi, jakich znałem. Żegnaj Emilian - stwierdził Cezary Żak.

Cezary ŻakCezary Żak Fot. Instagram.com/cezaryzak.official

W 2009 roku Emilian Kamiński założył prywatny Teatr Kamienica, który był dla niego prawdziwym oczkiem w głowie. Z tą sceną przez lata był związany aktor Krystian Kukułka. On także pożegnał zmarłego kolegę z branży. 

Praca z panem była dla mnie ogromnym zaszczytem. Dziękuję za szansę, jaką od pana dostałem. Do zobaczenia już na innej scenie - napisał na Instagramie Krystian Kukułka.

Krystian Kukułka, Emilian KamińskiKrystian Kukułka, Emilian Kamiński Fot. Instagram.com/krystian_kukulka_official

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.