• Link został skopiowany

Pogrzeb Mariusza Waltera. Tłum żegna założyciela stacji TVN

21 grudnia w Warszawie odbył się pogrzeb Mariusza Waltera. Na uroczystości zjawiło się wiele osób związanych z show-biznesem i z TVN, które chciały pożegnać założyciela stacji.
Monika Olejnik
East News

Mariusz Walter zmarł 13 grudnia 2022 roku. Miał 85 lat. O jego śmierci poinformowała Monika Olejnik. "Proszę państwa, mam dla państwa smutną wiadomość. Zmarł Mariusz Walter – wybitny dziennikarz, reżyser, twórca stacji TVN. Mariusz odszedł dzisiaj" - powiadomiła widzów na antenie TVN24. Ponad tydzień później odbył się jego pogrzeb.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Msza żałobna rozpoczęła się o 11:00 w kościele pod wezwaniem św. Anny w Wilanowie. Po ceremonii zaplanowano odprowadzenie prochów zmarłego na cmentarz parafialny, gdzie zostaną złożone w rodzinnym grobowcu. Mariusz Walter spocznie obok siostry, Michaliny Horst.

Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Zgodnie z wolą rodziny, żałobnicy przybyli na uroczystość nie przynosili wiązanek ani wieńców. Zostali poproszeni, by zamiast tego dokonali wpłaty na rzecz Fundacji TVN. Poproszono też o nieskładanie kondolencji.

Do kościoła na mszę mogły wejść wyłącznie osoby posiadające zaproszenie - wszystko po to, by uniknąć zakłócania spokoju rodziny. Fotoreporterzy uchwycili znane osoby, w tym gwiazdy powiązane ze stacją TVN zmierzające na pogrzeb. Zjawili się m.in. Monika Olejnik z partnerem, Grażyna i Adam Torbiccy, Jerzy Owsiak, Renata Dancewicz, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Bogna Sworowska, Maja Komorowska, Grzegorz Kajdanowicz, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski, Lew Rywin, Marta Kuligowska, Oliwier Janiak, Jolanta Pieńkowska i Leszek Czarnecki, Tomasz Lis, Klaudia Carlos, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Kwiatkowska oraz Agnieszka Woźniak-Starak.

W ostatniej drodze na cmentarzu zmarłemu będzie towarzyszyć jedynie najbliższa rodzina oraz przyjaciele.

Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o: