Szymon Marciniak sędzią finału mundialu. To on kazał Ronaldo zjeść Snickersa

Szymon Marciniak został pierwszym polskim arbitrem w historii, który będzie sędziował finał Mundialu. W rozgrywce Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze spotkają się drużyny z Francji i Argentyny.

Szymon Marciniak może stać się prawdziwą sensacją tegorocznego mundialu. Właśnie okazało się, że Polak został sędzią Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Nigdy wcześniej, żaden polski arbiter nie sędziował w najważniejszym meczu w futbolowym świecie.

Zobacz wideo Messi na tym samym poziomie co Maradona? Argentyńska dziennikarka zachwycona rodakiem

Szymon Marciniak pierwszym Polakiem w historii, który będzie sędziował finał mundialu

Informację potwierdził Michał Listkiewicz w rozmowie z PAP. Dodajmy, że Szymon Marciniak znalazł się w gronie 12-tu arbitrów, którzy ostatecznie mieli szansę sędziować finał mundialu w Katarze. Mecz zostanie rozegrany pomiędzy Francją i Argentyną już w niedzielę 18 grudnia o godzinie 16.

W listopadzie najsłynniejszy polski sędzia piłkarski był gościem w programie "Kropka nad i" Moniki Olejnik. Wyjawił wówczas, że nagminnie jest oszukiwany przez piłkarzy na boisku.

Wszyscy oszukują. Tak naprawdę wszyscy ci ofensywni, to nie postawiłbym paluszka swojego na to, żeby uwierzyć, bo każdy mnie gdzieś po drodze oszukał - powiedział Szymon Marciniak w rozmowie z Moniką Olejnik.

Arbiter został też zapytany przez Monikę Olejnik o różnice pomiędzy Messim a Cristiano Ronaldo. Przyznał, że argentyński zawodnik jest bardziej zamknięty w sobie, za to z Ronaldo ma dobrą relację.

Z nim mam bardzo fajną relację. On jest fajny, on jest wesoły, on potrafi zażartować. Docenić coś. Też popłakać. To jest też taka osoba, która w każdym momencie oczekuje jakiegoś rzutu karnego z niczego, po prostu. Kilka razy mu powiedziałem: "Cris, zjedz snickersa" albo "Cris, przyjdź do mnie, dam ci jakiegoś batona, bo nie masz siły, cały czas się przewracasz" - stwierdził ze śmiechem Szymon Marciniak w "Kropce nad i".

Więcej zdjęć Szymona Marciniaka znajdziesz w galerii na górze strony. 

Dla Szymona Marciniaka obecne Mistrzostwa Świata w Katarze to drugi mundial w karierze. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.